12.03.2018 15:25


Zvýšila se kvalita i cena, říkají prodejci vína

Autor: Jan Kuchta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Od prvního ledna mají majitelé vináren povinnost využívat pro plnění, přepravu a výdej stáčeného vína krabici obsahující plastový sáček s jednorázovým uzávěrem. Toto opatření má zabránit případnému pančování během převozu. Odborníci i prodejci se shodují, že kvalita vína od zavedení stoupla. Zpětný ohlas zákazníků je minimální.  

Logo vinotéky Vinařství Žarošice, autor: Jan Kuchta

Brno – Majitelé vináren se od nového roku přizpůsobují nařízením novely vinařského zákona. Jedním z nich je zavedení bag-in boxů, které slibují ochranu před pančováním. Nádoby totiž mají jednorázové uzávěry a v případě narušení obalového sáčku jeho obsah jednoduše vyteče. Výrobce tedy pozná, zda bylo s vínem během transportu manipulováno. Provoz je ale nákladnější než u klasických sudů.

„Majitel byl nucen zvýšit cenu stáčeného vína, protože stoupla cena u distributora. Sudy také měly větší objem, takže jsme nemuseli narážet tak často. Ale myslím si, že nová opatření jsou efektivní. Sama jsem si všimla vyšší kvality. Reakce zákazníků byla minimální,“ říká prodavačka ve vinárně Kamenný džbán Dagmar Prchalová.

Prázdný sáček bag-in boxu dodává společnost, která jej plní svým produktem pomocí speciální plničky. Sáček se poté neprodyšně zapečeťuje. Víno nepřichází do kontaktu se vzduchem ani při stáčení. Brání se tak nejen pančování vína, ale prodlužuje se i jeho trvanlivost.

 „Změny jsem si nevšimla, člověk by řekl, že něco tak zásadního zaznamená. Ale chuť určitě záleží i na druhu, na vinné oblasti a jak dlouho leží v sudu. Je těžké rozeznávat kvalitu, pokud člověk nepije často stejnou odrůdu,“ uvádí zahradnice Kristýna Urbanová.

Vinotéka Vinná galerie, autor: Jan Kuchta

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v roce 2017, tehdy ještě před zavedením bag-in boxů, hodnotili celkem přes patnáct stovek vzorků vín. Z toho nevyhovělo požadavkům právních předpisů 18 %. Nejnižší podíl zjistili u lahvových vín z České republiky, kde požadavkům nevyhovělo téměř šest procent. „Počet nevyhovujících vzorků klesl za poslední rok o více než polovinu,“ dodal tiskový mluvčí státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

„V tento okamžik je předčasné hovořit o zásadním zlepšení situace na trhu, závěry je možné učinit až po delším časovém období. Údaje za rok 2017 však naznačují trend, který bychom i díky novele vinařského zákona a zachováním našeho cíleného kontrolního úsilí rádi v příštích letech udrželi,“ řekl ústřední ředitel SZPI Martin Klanica.

Klíčová slova: víno, vinárny, vinařský zákon, bag-in box

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.