27.10.2017 17:23


Zvonařka se promění. Cestující se dočkají nové haly i osvětlení

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Architekti a investor začnou s přestavbou autobusového nádraží Zvonařka příští rok. Plánují ji ve třech etapách, hotová bude do konce roku 2019. Konstrukce nádraží zůstane, dostane však novou podobu. V návrhu se počítá s velkou odbavovací halou pro cestující a osvětlením. Vizualizaci nové Zvonařky ve čtvrtek prezentovali brněnští radní spolu s architektem Ondřejem Chybíkem. 

Zmodernizované bude hotová do konce roku 2019. 

Brno – Cestující od příštího roku čeká na autobusovém nádraží Zvonařka lepší osvětlení i nová odbavovací hala.  Na velké změny se mohou lidé těšit už brzy. „Doufám, že na nádraží vytvoří pohodu nová střecha a osvětlení už v září a říjnu," uvedl místopředseda představenstva společnosti ČSAD Holding Brno, která je investorem oprav, Antonín Grund.

Modernizované nádraží bude přehlednější, lidé se na něm snadněji zorientují a přístup bude bez zbytečných bariér. „Podoba konstrukce se nám líbí, ale je zaprášená a neudržovaná.  Chceme ze stavby vytvořit budovu reprezentující 21. století. Příjezdové pruhy na nádraží budou různě barevné po vzoru evropských vlajek a spolu s osvětlením vytvoří impozantní hru světel," představil návrh architekt Chybík z firmy Chybík+Kryštof.

Inovace prostoru bude stát téměř devadesát milionů korun a většinu zaplatí firma ČSAD Holding Brno. Radní města Brna chtějí na výstavbu přispět z evropských fondů. „Projekt je pro nás důležitý, a proto nemůžeme zůstat pozadu, plánujeme schůzku, na které projednáme případné investice," zhodnotil situaci primátor Petr Vokřál (ANO).

Nádraží je významná součást Brna. Průměrně přes něj projde třicet tisíc lidí a projede tisíc autobusů denně. Nově zrekonstruovaný prostor může sloužit nejenom jako terminál pro cestující, ale třeba pro oslavy výročí nebo noční prodej kaprů.

Klíčová slova: Brno, Zvonařka, autobus, přestavba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.