19.04.2018 15:40


Zvířatům v útulku mohou pomoci i nové boty

Autor: Glaserová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přinést vlastní nebo si zakoupit věci z druhé ruky mohou lidé v třídenním charitativním bazárku Útulku Tibet. Výdělek z prodaných chovatelských potřeb, kabelek, oblečení, bot, dekorací, knih nebo vybavení do kuchyně slouží dobrovolníkům k zaplacení lepší péče o zatoulaná či opuštěná zvířata.

Brno – Nakoupit za drobné a přispět tak na útulek mohou Brňané od dnešní deváté ranní v prostorách Café Práh. Charitativní bazar pro zvířata pořádají dobrovolníci z Útulku Tibet čtyřikrát do roka. „Peníze jdou převážně na zaplacení veterinární péče a na chovatelské potřeby,“ uvedla organizátorka Alžběta Humlíčková. Do bazárku mohou lidé přicházet dnes a zítra od deváté ranní do sedmé večerní, v sobotu pak od deváté ranní do páté odpolední.

Kromě nákupu či darování věcí mohou návštěvníci přispět do kasičky připravené u vchodu. „Já jsem si sem přišla pro nové věci. Doma mám kočku a psa, tak jsem pro ně vybrala dva náhubky a jedno vodítko,“ řekla návštěvnice Štěpánka Kmecová. První bazárek dobrovolníci z Útulku Tibet uspořádali před devíti lety v podzemní galerii v Jánské ulici. „V útulku máme asi sto padesát zvířat, přičemž většinu tvoří kočky. U pejsků je kapacita deset. Nyní jich máme jedenáct a další tři jsou na cestě. Naštěstí to ale zvládáme,“ doplnila Humlíčková.

Počet zatoulaných zvířat v Brně je v posledních letech téměř neměnný. Podle mluvčího brněnských policistů Jakuba Ghanema Útulek městské brněnské policie ročně odchytne průměrně sedm set psů, u koček se pak čísla pohybují v rozmezí od 300 do 400 odchycených zvířat. „Jsou to převážně zaběhnutí psi, takže jsou většinou zdravotně v pořádku. Někdy se také vrací od bezdomovců. Takovým psům často schází základní hygiena, mají zacuchanou srst a dlouhé drápy. Nalezených týraných zvířat je minimum,“ vysvětlil Ghanem situaci. Zvířata nejčastěji utíkají ze špatně zajištěných pozemků, výběhů nebo z obojků.

Klíčová slova: útulky, nalezená zvířata, Café Práh, Útulek Tibet,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.