01.05.2020 17:09


Zoologická zahrada v Brně znovu otevřela pro veřejnost

Autor: Michaela Chmelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vláda urychlila rozvolňování krizových opatření, a tak skoro o měsíc dříve, než se původně plánovalo, mohou lidé opět navštívit zoologické zahrady. Od pondělní deváté hodiny oteřela své brány Zoo Brno. Přístupné jsou zatím pouze venkovní pavilony. 

Zoo Brno. Foto: Michaela Chmelová

Brno – Brněnská zoologická zahrada je od pondělního rána po šesti týdnech opět otevřena pro veřejnost. Přístupné jsou nyní jen venkovní prostory, vnitřní expozice zůstávají zavřené až do pětadvacátého května. Návštěvníci musí počítat i s dalšími omezeními, například s povinností dodržovat rozestupy a nošením roušky nebo jiné ochrany úst a nosu po celou dobu prohlídky.

Největším opatřením, se kterým se zoo vypořádává, je prodej lístků. Ty nyní lze zakoupit pouze přes webové stránky. Jejich počet je omezen na pět a půl tisíce za den. „Vstupenky nesmíme prodávat na pokladně. Je to pro nás velká změna, protože jsme tuto možnost zatím neměli," okomentoval situaci tiskový mluvčí zoologické zahrady Michal Vaňáč. První den zoo navštívilo tři sta padesát lidí, v úterý ještě o čtyři sta více.

Až do odvolání není v provozu dětská zoo, vláček, projížďky na ponících, trampolíny a restaurace u Tygra, kde dochází k největšímu shlukování lidí. Aby návštěvníci nestrádali hlady, otevřela zoo některé stánky s občerstvením a automaty s jídlem. Lidé si je pochvalují. „Je otevřeno dost občerstvení, takže jsme se i najedli, což se nám mimo sezónu moc často nepoštěstilo," uvedla manažerka agentury na hlídání zvířat Jana Modřinová.

Zrušená jsou také veškerá venkovní komentovaná krmení. Stále ale probíhá online krmení, o kterých jsme vás informovali zde. Podle Vaňáče je zoo plánuje pořádat až do konce května, kdy se otevřou i vnitřní pavilony. „Je o ně poměrně velký zájem, tak potom zvážíme, zda v nich pokračovat. Pravděpodobně uděláme i další, ale určitě méně často," dodal Vaňáč.

Návštěvníci omezení většinou respektují, nejvíce se jim však nelíbí povinnost zakrytých úst a nosu po celou dobu prohlídky. „Mít roušku na otevřeném prostranství je podle mě čirá hloupost. V zoo jsem to opravdu neočekávala, ale samozřejmě jsem si ji nasadila," řekla návštěvnice Magdaléna Koutská. Stejný názor měl také  Hynek Vermouzek. „Respektuji nošení roušek v uzavřených prostorech a při setkání více lidí. Nicméně při pohybu v přírodě, za což považuji i procházku po areálu zoo, ji mám povětšinou pověšenou na krku," uvedl Vermouzek.

Brněnská zoo má otevřeno každý den od devíti do osmnácti hodin. Poslední vstup je možný hodinu před koncem návštěvní doby. Zatím jsou otevřeny jen venkovní prostory, od pětadvacátého května se otevřou i vnitřní pavilony.

Klíčová slova: Zoo Brno, zoologická zahrada, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.