08.10.2017 20:04


Zombie prošly centrem Brna. Vojákům se je nepodařilo zastavit

Autor: Saskie Burešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Brno zachvátil dav nemrtvých. Aby dál nešířili nákazu, snažily se je zneškodnit armádní jednotky. Byl to však marný boj, a tak zombie prošli celým centrem města. 

Autor: Saskie Burešová

Brno – Zombie walk neboli pochod neživých se uskutečnil v sobotu večer v centru Brna. Příznivci této zábavy se sešli na Moravském náměstí, kde průvod nemrtvých zahájili. Nechyběla ani ozbrojená jednotka složená z airsoftových týmů. Ti mají za úkol bránit město i jeho obyvatele. Letos se koná již šestý ročník. „Pořádáme pochod čistě pro zábavu a potěšení,“ vysvětluje organizátor Ondřej Poustecký.

Strávit sobotní večer v průvodu přišli jedinci i celé rodiny. „Je to výborné odreagování se od všedních starostí,“ míní účastnice Jitka Pokorná, která se v masce i s celou svojí rodinou účastní akce již podruhé.

Krátce po začátku akce je slyšet hlasitý řev a křik. Zombíci se vydali na svou cestu za kořistí. Vojáci ihned v úvodu zaklekají a snaží se armádu nestvůr rozstřílet. Kulky některé jedince zasáhly, avšak ti se po chvilce zase zvedají a pokračují v cestě za kořistí.

Celý boj sledují desítky lidí po celé trase průvodu. Z Moravského náměstí pokračuje dav kolem kostela svatého Jakuba po Kobližné ulici až k nádraží, odtud na náměstí Svobody až do ulice Jánská. Tam celá akce končí.

Jednotky vojáků se snaží zabránit příšerám v dalším postupu. Na náměstí Svobody se řadí mezi svá auta tak, aby nikdo z nemrtvých neprošel. Ozývají se povely. Když se však na místo blíží dav, celým prostorem zní „Ústup!“ Na závěr vojáci sbírají poslední síly a opět útočí na zombie. Bojují statečně, nicméně zombie jsou v převaze. Ti, kdo nestačili utéct, jsou sežráni.

Dospělí i děti se nechávají strhnout rolemi. Ovšem ne každý je nakloněn tomuto způsobu zábavy. Tu a tam se od přihlížejících ozve „To jsou nějaký satanisti?“ nebo připomínka o tom, že je těžké rozeznat zombie od bezdomovce. U většiny lidí však panuje dobrá nálada.

Klíčová slova: zombie, nemrtví, pochod, průvod, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.