06.04.2016 14:34


Žluté autobusy změnily jméno a jsou bezpečnější

Autor: Markéta Puldová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vedení Student Agency přejmenovalo své žluté autobusy, cestující tak od pondělí jezdí autobusy RegioJet. Například autobusové nádraží Grand v Brně prošlo změnou o víkendu. Sjednocení názvu vlakové a autobusové dopravy by mělo českému dopravci usnadnit vstup na zahraniční trh. Další novinkou je zařazení nového typu autobusu na pravidelné linky.

Stánek RegioJet v Brně | autor: Markéta PuldováBrno – Značka RegioJet vystřídala na žlutých autobusech logo Student Agency. Zástupci firmy se rozhodli sjednotit název vlakové a autobusové dopravní sítě. Cestující tak nově od pondělí nastupují do autobusů RegioJet. „V současné době probíhá především přelepování autobusů a našich kontaktních míst,“ popsala současný stav změn ředitelka autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická. Autobusy s názvem RegioJet však nejsou úplnou novinkou. Například na Slovensku jezdí vozy pod tímto názvem již rok. Logo se nejprve objeví na linkách Praha – Brno a zpět, celý proces změny bude završen v následujících týdnech.

Sjednocení názvů by mělo usnadnit firmě vstup na zahraniční trh. „Pro cizince je název Student Agency matoucí. Většinou si myslí, že přijede nějaká studentská agentura a neočekávají tak žádný servis. Sice jsou pak příjemně překvapení, ale pro jejich snazší orientaci jsme se rozhodli název změnit,“ řekl zakladatel Student Agency Radim Jančura.

Kromě nového názvu se cestující mohou setkat i s novým typem autobusů. Firma rozšířila počet autobusů o čtyřicet pět nových vozů. Oproti starším typům mají autobusy tmavší tónování skel a světlejší interiér. Sedadla již nejsou celokožená, ale jsou z části polstrovaná. Změnou prošly i úložné prostory, ty jsou v nových autobusech větší. Proto budou tyto vozy využívány hlavně na mezinárodních dlouhých trasách.

Ke změnám došlo i v oblasti bezpečnosti. Kdyby například řidič upadl do mikrospánku a autobus by začal Nová sedadla v autobusech|autor: Markéta Puldovásjíždět do vedlejšího jízdního pruhu, sedadlo řidiče začne vibrovat. Další novinkou je i snímač jízdy. Pokud by se před autobusem objevilo například auto, nebo jiná překážka, vůz začne sám automaticky brzdit. Nové vozy poprvé vyjely hned po Velikonocích, a to na lince Praha – Drážďany – Berlín. „Mezi novým a starým typem autobusu nevidím žádný velký rozdíl. Jediné, co mě překvapilo, bylo nastupování a vystupování. Schody už nejsou tak strmé a navíc je tam jeden vysouvací schodek. Nastupuje se tak mnohem lépe,“ uvedla studentka Jana Holšová.

Firmu Student Agency založil Radim Jančura v roce 1996. Zprvu se firma specializovala pouze na zprostředkování zahraničních pobytů pro české studenty. V současné době patří mezi nejvýznamnější autobusové a vlakové přepravce v Česku a na Slovensku. Zprostředkovává také prodej letenek a zájezdů. 

Klíčová slova: cestování, student agency, autobusy,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.