10.03.2018 14:27


Zlíňané mají příležitost hrát si a přemýšlet na Festivalu IQ Play do konce března

Autor: Zuzana Cyroňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Několik zábavných a strategických her si mohou děti i dospělí vyzkoušet na Festivalu IQ Play v prostorách zlínského zámku až do konce března. Na akci pořadatelé umístili logické hry pro všechny od dvou let až po seniory. Každý si tak najde aktivitu přímo pro sebe. Návštěvníci se při hrách společně pobaví, poučí a odreagují. Do konce roku se festivalu lidé dočkají i v dalších městech.  

Festival zabaví celou rodinu. Foto: Zuzana Cyroňová

Zlín – Druhé patro zlínského zámku ožilo hračkami díky organizátorům putovního Festivalu IQ Play ze spolku Inspirace Zlín. Do konce března se mohou malí i dospělí zabavit a poučit při hraní se smyslovými hračkami, Montessori pomůckami nebo logickými hrami pro jednoho hráče. Montessori aktivity seznamují děti se zvuky, hudbou, barvami a připravují je na budoucí školní výuku. Aktivity podporují rozvoj jemné motoriky, strategického myšlení nebo představivosti. „Na prvních akcích byly pouze hry a hlavolamy, postupně se to vyvinulo ve Festival IQ Play. Nejsou zde pouze logické hry, ale také stavebnice a Montessori hry. Chceme, aby si každý našel aktivitu, která ho bude bavit,“ uvedla organizátorka festivalu Věra Stojarová.

S necelou polovinou her se mohou vzdělávat i dospělí. Spousta aktivit má mnoho levelů a na obtížnějších úrovních děti zastupují rodiče. „Přišel jsem se synem, ale neodolal jsem a třeba stavebnice jsem si vyzkoušel sám,“ řekl návštěvník akce Petr Krčmář. Na zámku návštěvníci najdou i známé hry  zvětšeninu Člověče, nezlob se, nebo varianty různých puzzlí od nejjednodušších po složitější.

Dopoledne si v prostorách festivalu hrají hlavně předškoláci a školáci, odpoledne si zase krátí čas při čekání na rodiče děti různého věku z družin. „Na akci je hodně českých výrobků, protože ve Zlínském kraji máme zajímavé výrobce hraček i her. Ale jsou tady hračky z celé Evropy,“ uvedla Stojarová. Spolek Inspirace Zlín vytvořila celou akci jako putovní, do konce roku se hraček dočkají i ve Starém městě, Znojmě nebo Valašském Meziříčí. V létě plánují organizátoři festival uspořádat i v Čechách.

Na festival mohou návštěvníci přijít denně, v pracovní dny od osmi do sedmnácti hodin a o víkendu od desíti do sedmnácti hodin. Vznik festivalu inspirovala výstava her a hlavolamů jejich největšího sběratele ve východní Evropě Jaroslava Flejberka, který výstavu založil už před více než dvaceti lety.

Klíčová slova: Festival IQ Play, Zlín, hračky, zábava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.