05.05.2018 12:10


Zlín ožije designem díky studentskému festivalu

Autor: Zuzana Cyroňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně organizují již čtvrtý ročník festivalu Zlin Design Week, na němž se představí mezinárodní designéři. Lidé mohou přijít na výstavy, jarní kino nebo workshopy, které budou po celém městě. Letošním tématem je Hra. Akce potrvá od prvního květnového pátku do konce dalšího týdne.

Zlíňané zažili velkolepé zahájení Zlin Design Weeku. Foto: Zuzana Cyroňová.

Zlín – Hra, kreativita, design, marketing, tanec, hudba a zábava. Všechny tyto věci skloubí Zlin Design Week pořádaný studenty ze zlínské univerzity. Týden plný workshopů, výstav, akcí a mezinárodních přednášejících se ve městě představí již počtvrté. Letos zvolili studenti za hlavní téma projektu hru. „Rádi bychom poukázali na to, že hra nás provází celý život. Hravost a kreativitu využíváme při řešení běžných věcí a obracíme se k ní, i když si chceme odpočinout od reality,“ uvedly manažerky projektu Lenka Sršňová a Kateřina Novotná.

K festivalu patří i mezinárodní designerská soutěž Best in Design, do které se mohou přihlásit mladí tvůrci do třiceti let. Vítěz získá až čtyři tisíce euro a stáž v designerské firmě. „Na pořádání soutěže mě baví, že reálně pomáhá mladým designérům zviditelnit se v ostré konkurenci na trhu. Získají praktické zkušenosti do života,“ řekl zakladatel soutěže Martin Růžička.

Ve středu bude v Městském divadle Zlín Konference design a marketing, na kterou přijede osm odborníků z oboru. Promluví tam třeba designérka pracující pro Lego Ola Mirecka nebo marketingový ředitel společnosti Tchibo, Steffen Saemann, který se zaměří na budování značky a její prosazení na trhu. Návštěvníci uslyší i Jaroslava Becka, jenž tvoří hudbu třeba pro společnost Disney nebo filmy od Marvelu.

Festival v pátek odstartoval galavečerem v Kongresovém centru a tanečním představením doplněným o audiovizuální efekty. „Na Design Week se těším, s přáteli chodíme pravidelně každý rok. Letos se mi zahájení líbilo zatím nejvíce,“ řekla zlínská rodačka Kateřina Rožková. Projekt připravují studenti v předmětu Komunikační agentura. Celou akci má na starost přes devadesát lidí. „Organizace i příprava je časově náročná, ale získáme za ni kredity a hlavně zkušenosti,“ uvedla jedna z organizátorek Vendula Gregorovičová.

Klíčová slova: Zlin Design Week, Fakulta multimediálních komunikací, design, marketing, Univerzita Tomáše Bati, Zlín

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.