24.05.2017 13:29


Živá hudba zpříjemní cestu lidem v šalinách

Autor: Klára Stráská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hudební skupiny z několika evropských zemí zahrají ve středu a ve čtvrtek v Brně. Namísto koncertní haly však organizátorka Kateřina Šedá vybrala pro hudební vystoupení prostředí brněnských tramvají. Šalina music tourse poprvé uskutečnila před rokem ve Finsku, kde sklidila velký úspěch. 

Šalina music tour (Foto: Klára Stráská)

Brno - Šalina music tour, akce umělkyně Kateřiny Šedé, se uskuteční 24. a 25. května. Během dvou dnů vystoupí v netradičním prostředí brněnských tramvají několik českých a zahraničních hudebních skupin. „Doufám, že se tento projekt stane inspirací pro další města,“ uvedla organizátorka akce Kateřina Šedá. Cestující si budou moci vyslechnout vše od beatboxu rakouské zpěvačky Julie Anastassiou až po jódlování německých zpěvaček Doreen a Therese a folklorní zpěv české skupiny Horváthovci. „Každé vystoupení bude trvat 90 minut. Program je při tom rozdělen do tří bloků začínajících od deseti, třinácti a sedmnácti hodin,“ řekla mluvčí dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová.

Kromě pozvaných hudebníků se do akce zapojila i celá řada dalších umělců z široké veřejnosti. Na jejich vystoupení se návštěvníci mohou těšit v takzvané „Otevřené šalině“ na tramvajové lince číslo 12 od deseti do dvou hodin odpoledne a od sedmi do devíti hodin večer. Zazpívají  tam například české skupiny Forrest Jump nebo Cyranovy boty. „Myslím si, že si organizátoři nevybrali tu správnou dobu na pořádání něčeho podobného. O zkouškovém využívám každou možnou chvíli, abych se mohla učit, což s kapelami hrajícíma v šalinách opravdu nepůjde. Například před Vánocemi bych z nich ale byla nadšená,“ vyjádřila se studentka Kristýna Mikešová. 

Protože jedním z cílů Šedé je i interakce mezi hudebníky a cestujícími, organizátoři do programu zahrnuli i soutěž o nejlepší video. Lidé budou moci po dva dny sdílet na webových stránkách akce své nahrávky hudebních skupin. Vítěz pak získá roční šalinkartu zdarma. Projekt navazuje na akci pořádanou Šedou v březnu 2016. Tehdy poprvé pozvala umělkyně do Finska hudební skupiny z celé Evropy a Spojených států amerických, aby si zahráli v tamních tramvajích.

Klíčová slova: Šalina music tour, Kateřina Šedá, kapely

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.