30.04.2016 12:20


Zimní válka si od filmového vydání Sněhurky nepolepšila

Autor: Eliška Kolmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Pokračování filmu Sněhurka a lovec přišlo do kin téměř po čtyřech letech. O druhém filmu se vedly dlouhé debaty a spekulace, než studio před dvěma lety oznámilo oficiální datum vydání. Jestli ale někdo doufal ve zlom oproti výstavbě minulého filmu, čekalo ho v kině nemilé překvapení.

Vyřazení Kristen Stewart z filmu byla chyba. Foto: Simona ZpěvákováPokud se dnes divák podívá na výběr filmů, tak je nemožné přehlédnout, jaká kvanta akčních filmů s muži v hlavních rolích trh nabízí. Sněhurka a lovec v hlavní roli s Kristen Stewart byla příjemná změna. Hlavní postavu a příběh jednou také vedla ženská hrdinka a mužský element v podobě Lovce (Chris Hemsworth) byl jenom podpůrným doplňkem.

Rozhodnutí zcela odstřihnout Kristen Stewart z pokračování byl zjevný omyl. Film se okamžitě stal další kapkou v moři snímků s čistě mužskou hlavní rolí. Což nemusí být nutně špatná věc, ale ze stran diváků čím dál tím častěji zaznívají požadavky na sólové filmy hrdinek. Příkladem budiž Black Widow, dvojitá agentka z Marvelovské franšízy (franšíza je značka produktů vlastněná jednou společností pozn.red.). Že bylo odstřihnutí Stewart v roli Sněhurky omylem, dokládá i ne příliš valný úspěch filmu v kinech. Zatímco film Sněhurka a lovec si první víkend v kinech vydělal šestapadesát milionů dolarů, pokračování utržilo pouze devatenáct milionů. Zdá se, že i diváci přišli na to, že filmy s drsnými příběhy mužů už jsou poněkud vyždímané.

Když umělé efekty střídá krása Charlize Theron

Opomene-li se ale tento nedostatek, může se divák v poklidu vydat na začátek celého příběhu. Pokud někdo nabyl z prvního dílu dojmu, že Lovec přece jen zahořel city pro Sněhurku, je v průběhu filmu vyveden z omylu. Studio si opravdu dalo záležet, aby tento omyl zahladilo. Na místo toho ale přichází na scénu Lovcova dlouho pohřešovaná žena, která v mnohém může připomínat právě Sněhurku.

Co se týče speciálních efektů, dají se lehce srovnat s předchozím filmem. Mínusové body si ale film zaslouží za otřesnou verzi počítačové veverky. Kýče s roztomilými animovanými zvířátky si všichni užili dost v prvním snímku. Naštěstí se počítačová ilustrace ledového království setkala se shovívavějším zacházením a divák si opravdu může naplno vychutnat jak pohled na krajinu, tak třeba i souboj ledu a černého temna. Umělé efekty stranou, studio Universal fanoušky ani tentokrát neochudilo o fenomenální záběry krásné Ravenny (Charlize Theron).

I hlavní hrdina (Chris Hemsworth) má ve filmu hned několik lichotivých záběrů, aby si ani ženská část obecenstva nemohla stěžovat. To vše je doplněno o někdy až infantilní a prvoplánový humor trpaslíků, kteří Lovce a jeho ženu doprovází na cestě za kouzelným zrcadlem. Jak to ale i v akčních pohádkách bývá, vše má dobrý konec. Nechybí ani malý náznak toho, že lze očekávat i třetí film, který se opět bude točit kolem zlé královny Ravenny.

Klíčová slova: Lovec: Zimní válka, Sněhurka, Chris Hemsworth, Charlize Theron, Kirsten Stewart, recenze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.