14.04.2017 20:46


Zeleným pivem odstartovala třetí sezóna brněnského Šalina pubu

Autor: Alice Šplíchalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Počínaje čtvrtkem započala dnes již tradiční pojízdná hospoda Šalina pub svoji třetí sezónu v brněnských ulicích. Návštěvníci si tak užijí točené pivo v jedoucí zrekonstruované tramvaji každý pátek až do konce října tohoto roku.

První velikonoční jízda Šalina pubu. Foto: Ondřej Kaloud

Brno – Brněnská hospoda na kolejích Šalina pub na Zelený čtvrtek odstartovala již třetí sezónu otevřených jízd pro širokou veřejnost. Zahajovací velikonoční jízda v pět hodin odpoledne přilákala na Mendlovo náměstí zhruba třicítku zájemců o okružní jízdu v této unikátní tramvaji. Na čepu pro ně byl připravený zelený pivní speciál. „U veřejných pátečních jízd je hlavní letošní novinkou speciální šalinkarta za zvýhodněnou cenu 200 korun, kde mají cestující buď pět jízd nebo pět osob za cenu čtyř,“ uvedl ředitel marketingu a obchodu provozující společnosti SNIP & CO Ondřej Morávek.

Šalina pub i tentokrát nabídl návštěvníkům 38 míst k sezení a 17 míst ke stání v tramvaji, kterou pro tyto účely poskytl a zrekonstruoval Dopravní podnik města Brna (DPMB). Vnitřku tramvaje dominoval výčep, který zásoboval pivovar Starobrno. Jízdu pasažérům zpříjemňovaly speciální držáky na piva, toaleta, audio a video systém či WiFi. Specialitou tohoto vozu byly i zaslepené druhé a čtvrté dveře, které tak poskytovaly více prostoru pro zákazníky i personál. 

Ne všichni obyvatelé Brna byli však s provozem pojízdné hospody spokojeni. Několik dotázaných se nechalo slyšet, že tramvaj podporuje lidi v neřízeném popíjení piva a hluku. "Včera jsem se ze zajímavosti šalinou svezl. A byl jsem zklamaný. Na většině lidí bylo vidět, že soutěží v tom, kolik pivek zvládnou vypít za jednu hodinu. Navíc ten zelený speciál chutnal stejně jako normální jedenáctka," okomentoval první jízdu Jan Dušek.

Tramvaj poskytuje zájemcům dva typy jízd. Jde o veřejné jízdy, které se konají každý pátek, a soukromé jízdy, které si je možné objednat pro oslavy narozenin či firemní akce. „V práci jsme zvažovali, že bychom si šalinu pronajali pro firemní účely. Zákazníci budou nadšení a obchody se budou uzavírat jedna radost,“ řekl zájemce Antonín Bílec. U pátečních veřejných jízd si cestující může vybrat ze čtyř časových okruhů startujících v šest, sedm, osm a devět hodin večer na náměstí Svobody či na jedné ze zastávek Česká, Hlavní nádraží a Mendlovo náměstí. Okružní jízda trvá necelou hodinu, jízdné zakoupené na místě vyjde na šedesát korun, v předprodeji o deset korun levněji.

Pro soukromé účely vyjela šalina více než padesátkrát. Za loňskou sezónu svezla celkově 1500 hostů. Letošní návštěvnost podpoří mimo jiné i výjezd na ohňostroje IGNIS BRUNENSIS na brněnské přehradě v červnu na trase náměstí Svobody – Přístaviště.

Práce na přestavbě tramvaje s původním názvem Tatra K2R v dnešní Šalina pub trvaly necelé tři měsíce. První impuls k přestavbě tohoto vozu v pojízdnou pivnici přišel již v roce 2012. Díky spolupráci s pivovarem i reklamní společností tak 15. června 2013 zástupci dopravního podniku představili Šalina pub na náměstí Svobody při festivalu Brno – město uprostřed Evropy. „Všichni víme, že městská hromadná doprava v Brně je fenomén, proto je logické, že jsme se s nadšením chopili této příležitosti,“ okomentoval vznik projektu generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Klíčová slova: Šalina pub, DPMB, Starobrno, tramvaj, pivnice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.