31.03.2018 21:15

Zbrojovka třikrát nastřelila tyč a s Karvinou se rozešla bez branek

Autor: Jaroslav Galba | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brňané dnes neproměnili velké množství šancí a s Karvinou se tak rozešli smírně za bezbrankového stavu. Oba týmy si vytvořily dostatek příležitostí pro skórování, ale i díky dobrým výkonům brankářů diváci na Srbské žádný gól neviděli. Osm kol před koncem soutěže tak Zbrojovka zůstává na sestupovém patnáctém místě. Fotbalistům Karviné se v neúplné tabulce podařilo obhájit devátou příčku.

Brno - Remízou bez jediné branky skončil dnešní zápas české nejvyšší fotbalové soutěže mezi brněnskou Zbrojovkou a Karvinou. Hosté si odvážejí cennou remízou, naopak Brňané neodčinili poslední dvě ligové porážky a z utkání vyválčili pouhý bod, i když třikrát nastřelili tyčku.

Domácí do zápasu nastoupili s velkým odhodláním a chutí bojovat. Už ve třetí minutě spatřil první žlutou kartu utkání Milan Lutonský. K první šanci se dostali naopak hosté, ale střely Budínského ani Hoška brankáře Melichárka neohrozili. Na druhé straně odehrál výborný první poločas Rafael Acosta. Zbrojovka postupně ovládla utkání a uruguayský křídelník se snažil, seč mohl převahu zúročit. Jeho první střelu však hostující brankář Patrik Le Giang lapil a druhou orazítkoval břevno.

Brňané se dostávali do nebezpečných šancí, ale nedařilo se jim dostat míč do sítě. Nejblíže byl kanonýr Michal Škoda, jehož pokus ze standardky skončil jen těsně vedle tyče. Po Acostově střele mohl tentýž forvard hlavičkovat odražený míč do branky, ale v těžké pozici jej poslal příliš vysoko.

Hrálo se rychle, nápaditě a také agresivně. Počet faulů neustále narůstal a po souboji před vápnem Karviné se dokonce zranil mladý brněnský středopolař Miloš Kratochvíl. S blížící se přestávkou začali podnikat útočné výpady také hosté. Jejich chvíle nadešla zejména v 38. minutě, kdy se do dobré pozice dostal Radek Voltr. Jeho ránu Melichárek vyrazil na roh doslova konečky prstů.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Karvínští se osmělily a na chvíli převzali iniciativu v utkání oni. Všechny centry do brněnské šestnáctky však odklidili pohotoví muži v červeném a postupně zvyšovala otáčky taktéž znovu Zbrojovka. Největší šanci zápasu přinesla minuta jednašedesátá. Po centru zleva hlavičkoval brněnský Martin Zikl, bohužel pro Brno místo do brány opět jen do břevna. Následná dorážka z bezprostřední blízkosti skončila na tyči také. Brňanům zkrátka dnes nebylo přáno.

Tři body však Zbrojovka potřebovala jako sůl a hráči nepolevovali. K brance však nevedl ani centr Škody, ani povedená střela střídajícího Konstantina Bazelyuka či další šance. Každé nebezpečí odvrátila buď obrana v bílých dresech, nebo výborně chytající Le Giang. Závěr zápasu přinesl ještě jednu gólovou šanci hostů, ani útočník Tomáš Wágner však neprolomil bezgólový stav a body se tak na Srbské dělili.

Zbrojovku dál trápí špatná produktivita. Na jaře dala pouhé dva góly, za celou sezónu jen čtrnáct. „Statistiky ofenzivních hráčů jsou mizerné. Pracujeme na tom, aby se zejména ti mladí zlepšovali. Nikdy jsem tolik netrénoval zakončení, věnujeme se tomu každý trénink,“ řekl trenér domácích Roman Pivarník pro klubový web.

S bodem byl naopak spokojený kouč Karviné Josef Mucha. Uvedl to na pozápasové tiskové konferenci s tím, že předvedená hra jej naopak nepotěšila. Karviná každopádně uhájila deváté místo v tabulce. To Zbrojovce letos hrozí sestup. „Dneska jsme konečně viděli dobrý fotbal, bohužel se hráčům nepodařilo dát gól. Situace je vážná, ale spodek tabulky je velmi vyrovnaný, čili šance na udržení tu je a klidně může rozhodnout i tento dnešní bod,“ zhodnotil fanoušek brněnského celku Petr Kočev.

Brno se s Karvinou střetlo letos na podzim ve Slezsku a prohrálo 2:1. Další zápas odehrají Zbrojováci taktéž na domácím stadionu. Příští sobotu vyzvou pražskou Slávii.

Klíčová slova: fotbal, Zbrojovka, Brno, první liga