02.04.2017 11:23

Zbrojovka remizovala s Duklou 0:0. Je to už čtrnáctý nerozhodný výsledek v sezóně

Autor: Tomáš Sůsa | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Zbrojovka Brno v sobotu 1. dubna na domácím hřišti remizovala s Duklou Praha 0:0. Jde již o čtrnáctou remízu Brna v sezóně a čtvrtý výsledek 0:0 v řadě. „Snažíme se hrát na vítězství, ale nedaří se nám to,“ komentoval výsledkovou mizérii domácí kouč Svatopluk Habanec.

Brno – Brněnská Zbrojovka doma opět nedokázala vstřelit gól a s pražskou Duklou remizovala bez branek. Domácí trenér Habanec byl výsledkem zklamaný. „Preferujeme útočnou hru, ale nedaří se nám v koncovce,“ konstatoval Habanec. Tým má podle jeho slov na víc, ale nedokáže toho využít.

Brňané začali útočně a snažili se vyplnit přání trenéra, který je od začátku z lavičky burcoval k ofenzivě. Jejich snaha přinesla v úvodu zápasu dvě šance – přímý kop po faulu na Zavadila a také Ashirovu hlavičku, která jen těsně minula bránu. Pražský tým však přečkal úvodní nátlak Zbrojovky a v 18. minutě po rohovém kopu ohrozil domácí branku Holenda. Poločas uzavřel další pokus Ashiry. Ten se proháčkoval mezi několika soupeři a neúspěšně zkusil překvapit hostujícího brankáře Radu svižnou ranou do pravého horního rohu.

I druhý poločas se nesl ve znamení zmařených šancí, nejlepšími hráči na hřišti byli bezpochyby gólmani. „Oba týmy dnes podrželi brankáři," potvrdil trenér Dukly Jaroslav Hynek. V druhé půli se z rychlého protiútoku neprosadil Mustedaganič po skvělém zákroku brněnského Melichárka. Na opačné straně připravil pohlednou akci domácí Zavadil, avšak ani ta po střele Přichystala neskončila gólem.

V závěrečném hodnocení zápasu byl o něco spokojenější hostující trenér Hynek. „Brno má ofenzivní tým, ale podařilo se nám vše pochytat," řekl Hynek. Ocenil také, že jeho tým nepustil domácí do příliš mnoha velkých příležitostí. „Jsme rádi, že jsme získali bod," dodal trenér Dukly. Z domácího kouče Habance naopak čišelo zklamání. „Další remíza není příjemná, ale my to neděláme úmyslně. Vždy chceme vyhrát," komentoval rekordní počet nerozhodných zápasů Zbrojovky Habanec.

Brňany čeká složitý závěr sezóny. Momentálně jsou na dvanáctém místě, ale předposlední Jihlava na ně ztrácí pouhých šest bodů. Ve zbývajících osmi zápasech se navíc utkají se všemi pěti nejlepšími týmy tabulky – Plzní, Slavií, Spartou, Boleslaví i Zlínem. „V závěrečných kolech nás čeká tvrdý boj. Musíme se na to dobře psychicky připravit," dodal k situaci brněnský trenér Habanec.

1. česká fotbalová liga (ePojisteni.cz liga)

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:0

Sestavy

Zbrojovka Brno: Dušan Melichárek, Jakub Šural, Petr Pavlík, Tadas Kijanskas, Tomáš Jablonský, Musefiu Ashiru (90. Francis Litsingi), Pavel Zavadil, Borys Taščyj, Jan Polák, Jan Štohanzl (64. Jakub Přichystal), Jakub Řezníček (84. Ladislav Krejčí)

Dukla Praha: Filip Rada, Ondřej Kušnír, Lukáš Štetina, Michal Bezpalec, Jakub Podaný, Branislav Milošević (82. Michal Smejkal), Marek Hanousek, Zinedin Mustedanagić (60. Peter Olayinka), Daniel Tetour, Patrik Brandner (73. Jan Juroška), Jan Holenda

Rozhodčí: O. Ginzel - R. Kotík, D. Pospíšil

Počet diváků: 3 216

Klíčová slova: Zbrojovka Brno, Dukla Praha, česká fotbalová liga, fotbal