08.03.2019 16:51


Zaujme další nová superhrdinka?

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Soupeření mezi dvěma největšími tvůrci komiksů nabírá na obrátkách. Po tom, co v minulém roce uvedlo DC Comics zfilmovanou verzi Wonder Woman, svou superhrdinku tento týden představil i Marvel, který vypustil do kin snímek o pilotce Carol Danversové.

Autor: Totalfilm.cz

Brno – Carol Danversová bude zatím nejmocnější hrdinkou kosmického universa Marvel a jako Captain Marvel zamíchá dosavadním dějem. O její postavě se 4. března v brněnském Café Práh rozpovídal Ondřej Král, youtuber stojící za kanálem Komiksové bubliny.

Jak to vlastně s Captain Marvel bylo?

Ondřej pořádá oblíbené komiksové přednášky a k příležitosti premiéry Captain Marvel si jednu připravil, aby komiksové nadšence alespoň trochu zasvětil do spletitého příběhu této hrdinky. „Byl jsem už v minulosti na pár Ondřejových přednáškách a musím říct, že jsou skvělé. Vždycky vypíchne zajímavé detaily a má neuvěřitelné znalosti," pochvaluje si jeden z návštěvníků Jakub Zapletal.

Postava Carol se poprvé objevila v 80. letech, ale vůbec nešlo o superhrdinku. Původně totiž pod jménem Mar-Vell vystupoval mužský superhrdina, v jehož příběhu se Carol objevuje jako velitelka bezpečnostní služby NASA. Od té doby se však Carol dočkala ve svém příběhu mnoha zvratů, mimo jiné získala superschopnosti. Různé příběhy a změny přicházely a odcházely spolu se scénáristy, kteří se zrovna této postavy ujali. Největší zájem však začaly vzbuzovat až komiksy Kelly Sue DeConnickové, které by měly být i největší inspirací pro nový film.

Přeplněná kina, nebo propadák?

Od roku 2008, kdy vyšel první film z kinematického vesmíru Marvel Iron Man, jsou tyto filmy mezi diváky velmi oblíbené. Jedním z nejúspěšnějších se v minulém roce stal snímek Black Panther, který získal i nominaci na Oskara za nejlepší film. Za jeho úspěchem stojí rozhodně i fakt, že se jedná opět o revoluční snímek, ve kterém najdeme v hlavní roli černošského superhrdinu. Proto ani teď nechtějí tvůrci zaváhat a na scénu přichází ženská postava. „Převrat od filmové Captain Marvel nečekám. Podobný dopad jako u Black Panthera nehrozí už z toho důvodu, že ji předběhla Wonder Woman z dílny DC Comics," vysvětluje Ondřej, který nemá od nové Marvelovky velká očekávání. Síť kin Cinema City v Brně však s tímto scénářem radši příliš nepočítá a na premiéru 6. března připravila hned pět promítání v obou svých brněnských pobočkách.

Klíčová slova: Marvel, Komiksové bubliny, Captain Marvel

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.