30.11.2016 15:52


Zástupci čtyř středoevropských zemí jednali v Brně o další spolupráci Politické rady CENTROPE

Autor: Viktorie Pokorná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na výročním summitu Politické rady středoevropského regionu CENTROPE se ve středu 30. listopadu sešli zástupci České republiky, Slovenska, Rakouska a Maďarska, aby zhodnotili spolupráci regionů zapojených do rady za letošní rok. Dalším bodem programu jednání bylo také předání předsednictví Politické rady do rukou zástupců Maďarské župy Győr-Mošoň-Šoproň. 

Audio

    Část vystoupení primátora Petra Vokřála na tiskové konferenci po jednání Politické rady
         
    Autor: Viktorie Pokorná

Zástupci regionů, které jsou členy Politické rady CENTROPE. Foto: Viktorie Pokorná

Brno – Představitelé čtyř středoevropských zemí se ve středu setkali na Nové radnici v Brně, kde se konalo jednání Politické rady CENTROPE. Ta sdružuje regiony z České republiky, Slovenska, Rakouska a Maďarska a jejím hlavním cílem je společný rozvoj infrastruktury, kultury a cestovního ruchu. V České republice je členem rady Jihomoravský kraj v čele se statutárním městem Brno. „Na jednání jsme rekapitulovali veškerá témata a projekty, které byly v loňském roce za předsednictví České republiky realizovány. Naše další kroky povedou zejména k rozvoji infrastruktury a propojení jednotlivých regionů, které jsou členy Politické rady,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Samotný summit se uskutečnil v Brně v dopoledních hodinách a zástupci jednotlivých regionů na něm jednali převážně o rozvoji dopravy a e-mobility, což jsou hlavní témata, kterým se chce Maďarsko věnovat po dobu svého předsednictví. Pro Českou republiku je pak významný zejména projekt Muniss, který se snaží podpořit spolupráci mezi studenty vysokých škol v Bratislavě a Brně. „Ve své práci ráda vidím hlavně praktické výsledky, což je v politice občas trochu problém. Proto mě těší, že díky partnerství s Českou republikou jeden takový praktický výsledek vznikl. Je jím právě projekt Muniss a spuštění spolupráce mezi univerzitou v Bratislavě a univerzitami v Brně,“ doplnila náměstkyně primátora Bratislavy Ľudmila Farkašovská.

Klíčová slova: jednání, Politická rada CENTROPE, spolupráce, regiony, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Rakousko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.