07.10.2017 18:33


Zahrádkáři oslavují výročí na podzimní Floře

Autor: Radka Konečná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na olomouckém výstavišti se konají oslavy šedesátého výročí založení Českého zahrádkářského svazu. Součástí oslav je i uspořádání výstavy starých ovocných odrůd Europrom 2017.

Olomouc – Květinové šílenství propuklo první víkend v říjnu na podzimní olomoucké Floře. Návštěvnící mohli tradičně nakupovat květiny a sazenice, výjimečně však měli i možnost navštívit  výstavu starých ovocných odrůd Europrom 2017, která se uskutečnila při příležitosti oslav výročí založení Českého zahrádkářského svazu.

Dávno už ale neplatí, že by se zde našly k prodeji pouze květiny. Uličky výstaviště jsou tradičně plné stánků s nejrůznějšími věcmi od oblečení, přes pouťové sladkosti až po vykrajovací formičky na vánoční perníčky. „Návštěvníků je tady čím dál míň, obzvlášť teď na podzimní Floře je to špatné. Lidé sem spíš chodí na promenádu než nakupovat,“ postěžoval si Petr Přibyl, majitel stánku se sazenicemi.

„Přišla jsem, abych si nakoupila sazenice malin a také abych se inspirovala podzimními dekoracemi, kterých je tady mnoho,“ řekla návštěvnice výstavy Jarmila Niesnerová.

Prodejci vystavují své květiny

V pavilonu A se konala výstava Europromu. V pátek a v sobotu se tam návštěvníci mohli dozvědět o Národním parku Podyjí, zúčastnit se degustace chilli papriček nebo se podívat na vystoupení floristky.

Součástí podzimní Flory byla i soutěž o nejhezčí vyřezávané dýně. Vyhlašovala se v několika kategoriích. „Nejvíce mě zaujala dýně, co vypadala jako čert, ta byla opravdu originální,“ uznala výtvor návštěvnice Flory Eva Dostálíková.

Ve stejném pavilonu také probíhala přehlídka středních škol a učilišť. „U nás studenti musí umět i dojit krávu,“ sdělil Jaroslav Indrák, učitel Střední školy zemědělské v Přerově.

Jako doprovodný program byly k dispozici projížďky na koních, dětské kolotoče, či živá skupina, která hrála celý den. Pro všechny návštěvníky byly také zpřístupněny všechny skleníky se stálou expozicí. 

Klíčová slova: výstava, botanika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.