30.10.2017 20:10


Začíná Gaudeamus Brno. Studenti si mohou vybrat z pestré nabídky vysokých škol

Autor: Iveta Borková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přes tři sta vysokých škol, univerzit, fakult a dalších vzdělávacích institucí nabídne studentům středních škol další vzdělání na Gaudeamu v Brně. Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání začíná na brněnském výstavišti v pavilonech G1 a G2 v úterý 31. října a končí v pátek 3. listopadu. Zúčastní se ho i zástupci vysokých škol z více než patnácti zahraničních zemí. 

Brno - Výběr vysoké školy je rozhodnutí na celý život. Studentům středních škol se snaží volbu usnadnit už dvacátý čtvrtý ročník Gaudeamu. Tradiční veletrh pomaturitního vzdělání na výstavišti v Brně nabídne podrobné informace ke studiu více než deseti tisíců studijních oborů. Prezentovat se zde budou nejen české univerzity, vysoké školy a další vzdělávací instituce, ale také zahraniční školy z Velké Británie, Číny, Dánska, Rakouska, Norska, Kanady, Austrálie a dalších nejen evropských zemí.

Na veletrh se vydá hledat inspiraci spousta studentů. „Na Gaudeamu jsem nikdy nebyla, ale letos se tam chystám,“ řekla Magdalena Koupá z Gymnázia v Boskovicích. „Budu se dívat na obory s humanitním zaměřením, ale co přesně bych chtěla dělat, ještě nevím,“ dodává studentka, která má na rozhodování stále rok čas. Podívat se na nabídku možností pojede z vlastního zájmu už o rok dříve, přestože její škola dá volno pouze studentům čtvrtého ročníku, třeťáci mohou jet na úkor absence v klasické výuce.

Organizátoři nabízí zájemcům o veletrh při registraci slevu na vstupné. „Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu. Registrovaní studenti také dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů,“ láká pořádající společnost MP-soft. Přihlášením získají studenti slevu čtyřicet korun a místo původních sto dvaceti zaplatí u vstupu osmdesát. Čtyři dny před začátkem veletrhu hlásili pořadatelé o pět procent registrovaných víc než ve stejném období loni.

Během všech čtyř dní se mohou návštěvníci zúčastnit doprovodného programu Věda pro život, který bude prezentovat výsledky univerzit a vysokých škol a jejich uplatnění v každodenní praxi nebo si nechat poradit v testovacím centru či v centru kariérového poradenství. Veletrh začne v úterý o půl deváté ráno slavnostním zahájením, kterého se zúčastní vedoucí vystavovatelů většiny vzdělávacích subjektů a také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Brány brněnského výstaviště se pro Gaudeamus zavřou v pátek ve dvě hodiny odpoledne, ostatní dny bude otevřeno od osmi do šesti. 

Klíčová slova: gaudeamus, brno, veletrh, pomaturitní vzdělání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.