23.03.2020 12:15


Žáci se po uzavření škol vzdělávají na dálku

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Všichni žáci museli od 11.března zůstat doma. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že opatření zatím platí na dobu neurčitou. Školy se tedy přiklonily k online výuce. „Většina učitelů nám zadává práci přes Google Classroom,“ řekl Martin Žižlavský, student Gymnázia v Šumperku.

Audio

    Ředitelka Základní školy v Bludově nechce, aby si žáci jen četli z učebnice. Kvalitu výuky je nutné zachovat i na dálku.
         
    Autor: Jessica Niederlová

Žáci mohou dále studovat případně se připravovat na maturitu doma.

Česko – Vláda rozhodla o uzavření všech škol kvůli prevenci nákazy koronavirem už před dvěma týdny. „Nesouhlasila jsem s tím. Zdálo se mi to naprosto zbytečné. Říkala jsem si, že měli zavřít jen školy, kde zrovna skončily jarní prázdniny, takže se lidi vraceli z lyžování,“ sdělila svou prvotní reakci ředitelka Základní školy v Bludově na Šumperku Ilona Křivohlávková. Později však uznala, že rozhodnutí bylo správné a přišlo akorát včas. 

Vedení většiny škol se rozhodlo pro výuku na dálku. „Zadávám žákům domácí úkoly přes elektronickou žákovskou. Musí si například do sešitu opsat zápisy. Snažím se jim danou látku pořádně vysvětlit,“ objasnila systém e-learningu učitelka Základní školy v Šumperku Soňa Vicencová. 

Se studiem nyní dětem musí pomáhat především rodiče. „Většina z nich je dopoledne v práci, navíc nejsou odborníci. Apelovala jsem na učitele, aby zadávali přiměřené množství práce. Chceme zatěžovat rodiče co nejméně,“ sdělila Křivohlávková. Vzdělávat a zabavit děti se snaží i Česká televize. Od minulého pondělí vysílá nový pořad pro děti s názvem UčíTelka. Vicencová UčíTelku rodičům dle svých slov vřele doporučuje. 

Velkým otazníkem i nadále zůstává, kdy a jak se letos budou konat maturity. Ministr školství Robert Plaga dnes uvedl, že se maturity neuskuteční dřív než tři týdny po obnovení školní docházky. Datum obnovení ale nepřiblížil. Studenti se na ně tedy budou muset připravit především pomocí samostudia. „Pro mě je to spíš výhodou. Při mém mimoškolním vytížení bych se jen těžko stíhal průběžně učit na maturitu a psát seminární práce,“ uvedl Žižlavský.

Klíčová slova: školství, vzdělávání, žáci, maturita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.