19.05.2020 12:36


Žáci devátých tříd se začali připravovat na přijímací zkoušky ve škole. Ostatní zatím pokračují v domácí výuce

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Základní školy nyní slouží primárně žákům devátých tříd, kteří se potřebují připravit na přijímací zkoušky na střední školy. Učí se v omezeném režimu. Důležitá je především čeština, angličtina a matematika, kterou musí procvičit. Od příštího pondělí začnou i ostatní.

Audio

    Ředitelka Základní školy Bludov popisuje opatření.
         
    Autor: Jessica Niederlová

Žáci ve třídách sedí v lavicích s dvoumetrovým rozestupem, aby nemuseli mít při vůuce roušku.

BRNO – Provoz základních škol odstartovala příprava žáků devátých tříd k přijímacím zkouškám na střední školy. „Kromě jednoho žáka, který má v rizikové skupině někoho z rodiny, chodí všichni, kteří budou dělat přijímačky na střední školy,“ uvádí ředitelka Základní školy v Bludově na Šumpersku Ilona Křivohlávková. Žáci do školy chodí dva až tři dny v týdnu a zůstávají na pár hodin. 

Většina z nich je za tuto možnost vděčná. „Pomáhá mi to, protože jsem mnoho věcí už zapomněl a v daných předmětech se nás učitelé ptají, s čím máme problém. Vše nám znovu vysvětlují,“ říká žák Libor Vicenec. Školní docházka je omezená. „Chodím v úterý a ve středu od osmi do jedenácti hodin a mám češtinu a matematiku. Ve čtvrtek mám osmi hodin do devíti třiceti angličtinu, kvůli rozřazovacím testům na gymnáziu,“ doplňuje Vicenec.

Učitelé, žáci i vedení školy musí dodržovat hygienická opatření. „Mezi lavicemi jsou dvoumetrové rozestupy. Žáci se potkávají jen na dvou místech. Jsou rozdělení na dvě skupiny po deseti. Při příchodu se jim změří teplota, přezují se, potom si vydezinfikují ruce a teprve pak jdou do třídy, kde se učí. O přestávce můžou jít jen na záchod,“ vysvětluje Křivohlávková. 

Ostatní žáci nastoupí do školy za omezeného režimu příští pondělí. „Vyučovat se budou jen základní předměty, výchovy ne. Ve třídě bude maximálně patnáct dětí. Přednost dostanou ti, kteří se hůř učí. Jedničkáři do školy zatím chodit nebudou. Na každý den budou potřebovat dvě roušky. Ve třídě ji mít nemusí, ale všude jinde ano,“ objasňuje opatření učitelka Základní školy v Šumperku Soňa Vicencová.

Klíčová slova: přijímačky, deváťáci, školství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.