03.03.2019 14:40


Začala výstava fotografií z profesního života herce Jiřího Duška

Autor: Simona Chlupová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Fotografie zachycují chvíle z hercovy divadelní a filmové tvorby. Zároveň je výstava oslavou jeho devadesátých pátých narozenin. „Po herci zůstávají jenom zažloutlé fotografie, protože divadlo je umění okamžiku,“ říká Jiří Dušek.

Jiří Dušek Autor: Simona Chlupová

Brno – Výstava fotografií se koná u příležitosti devadesátých pátých narozenin herce Jiřího Duška. Je možné ji zhlédnout od 1. března do 30. dubna 2019 v prostorách kavárny Forza Caffe. „Každý člověk je spokojený, když si na něj někdo vzpomene. Já už jsem třicet let v důchodu, takže jedna a půl generace vůbec nevědí, že jsem se narodil,“ zmiňuje herec Jiří Dušek.

Výstava sestává z přibližně padesáti fotografií, které zaznamenávají okamžiky hercova působení, ať už z divadelní nebo televizní tvorby. „Fotografie pochází z nejvýznamnějších inscenací, které se odehrály v Divadle Bratří Mrštíků, což bylo hlavní hledisko výběru. Další bylo, aby byly  fotografie pěkné, koukatelné a nepříliš masové. Také se mi podařilo poshánět fotografie z televizních inscenací a filmů,“ říká vnuk Jiřího Duška a pořadatel výstavy Jiří Duchoň.

Jiří Dušek působil téměř celý svůj profesní život v Divadle Bratří Mrštíků, v současné době Městské divadlo Brno, kde ztvárnil 292 rolí. Zároveň se také věnoval rozhlasové a televizní tvorbě. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. „Přišlo mi jako dobrý nápad připomenout takovou postavu českého a brněnského kulturního dění,“ konstatuje Duchoň.

Klíčová slova: herec, Jiří Dušek, výstava, fotografie, divadlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.