19.11.2019 15:55


Zábrdovický most v Brně se otevře na začátku prosince

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Rekonstrukce Zábrdovického mostu komplikuje dopravu v Brně už od 22. října 2018. Po téměř roční uzavírce se most otevře 1. prosince 2019. Na most se vrátí automobily i tramvaje, které znatelně usnadní cestu cestujícím na Starou osadu i směrem do centra. „Jsem opravdu rád, že oprava mostu končí. Velice mi to usnadní každodenní dojíždění do školy,“ sdělil student Jiří Slabý.

Momentální stav Zábrdovického mostu

Brno – Práce na Zábrdovickém mostě v Brně budou dokončeny na konci listopadu a provoz se na něm obnoví 1. prosince 2019. Na most se vrátí osobní i nákladní automobily a obnoveny budou i linky hromadné dopravy, které byly od začátku přestavby změněné. Cestování se usnadní lidem směrem na Starou osadu i ve směru do centra.

„Obyvatelé se mohou těšit na to, že provoz bude klidnější a odhlučněný,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. K mostu přibude i lávka pro pěší. Společně s mostem se změnila i ulice Zábrdovická, kde dělníci položili nový asfalt. Do obvyklého provozu se vrátí sedmnáct linek hromadné dopravy. „Musel jsem chodit na zastávku Tkalcovská, abych se dostal do školy. Cesta se mi s otevřením mostu dost ulehčí a nebude trvat tak dlouho,“ podělil se vysokoškolský student Jiří Slabý.

Společně s přestavbou mostu se uskutečnily i práce na Cejlu. Opravy proběhly v létě tohoto roku a týkaly se výměny kolejnic a tramvajové konstrukce i jejího odhlučnění a odvodnění. Na Cejlu také Teplárny Brno vyměnily parovody za horkovody.

Klíčová slova: Brno, zábrdovický most, cestování, oprava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.