23.11.2017 11:32


Zábavní vědecké centrum VIDA! se rozroste o venkovní expozici

Autor: Aneta Matyšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zábavní vědecké centrum VIDA! se přehouplo do předškolního věku a letos oslaví třetí narozeniny. Dospělí návštěvníci se při příležitosti oslav mohou prvního prosince těšit na večerní VIDA After Dark party. Den poté, první prosincový víkend, oslaví narozeniny centra i rodiny s dětmi. 

Brno – Vědecko-zábavní centrum VIDA! v Brně slaví tři roky své existence. Centrum se podle ředitele Lukáše Richtera těší oblibě, za poslední tři roky VIDU! navštívilo přes sedm set tisíc návštěvníků. „Objevovat, jak funguje svět kolem nás prostřednictvím hravé expozice lidi zkrátka baví,“ řekl Richter. Při příležitosti narozenin centra organizátoři pro návštěvníky připravili první prosincový víkend speciální program, který odstartuje v pátek 1. prosince večírkem pro dospělé návštěvníky. O víkendu se pak návštěvníci mohou těšit na pokusy se zvukem nebo na výrobu netradičních hudebních nástrojů.

Za tři roky existence se v centru mohli vzdělávat v jednom z téměř čtyř tisíců programů i mladí školáci. Výjimkou nejsou ani další představení pro běžné návštěvníky doplněné zábavnými pokusy. Novinkou v repertoáru VIDY! je show s názvem Kolo při příležitosti 200. výročí od vynálezu bicyklu. „Rádi divákům přibližujeme fyzikální jevy na věcech, se kterými se denně setkáváme. Kolo je k tomu ideálním prostředkem,“ uvedl jeden z tvůrců Aleš Pilgr. Během půlhodinového vystoupení Aleš Pilgr a Roman Štěpánek představí divákům, díky kterým jevům můžeme jezdit na kole a nespadneme.

V budoucnosti se návštěvníci mohou také těšit na několik novinek. Centrum se během příštího roku rozroste o venkovní expozici. První část, která se bude skládat převážně z přírodních prvků, by si návštěvníci podle manažera expozice Ondřeje Hloušana mohli prohlédnout do příštího podzimu. „Venkovní expozice bude každoročně přístupná v letních měsících. Měla by působit jako klidová zóna pro návštěvníky, jakýsi protipól k tmavému a trochu hlučnému vnitřku,“ představil vizi expozice její manažer. V dalších třech až čtyřech letech by venkovní expozice mohla obklopovat celé centrum.

Vědecké zábavní centrum VIDA! u brněnského výstaviště navštěvují podle hejtmana Bohumila Šimka lidé všech věkových kategorií. Stále přibývá těch návštěvníků, kteří se do VIDY! vracejí. Centrum VIDA! tak patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle jižní Moravy.

Klíčová slova: VIDA!, zábavní vědecké centrum, venkovní expozice, show Kolo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.