11.05.2018 21:19


Za zápočty, zkoušky a studentskou čest: měsíc mentálních výletů do hlubin Mordoru je na dosah

Autor: Kristýna Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Se slzami hořkosti kanoucími z očí nechávám poslední sluneční paprsky následujících několika týdnů laskat svou tvář. S tichými vzlyky se otáčím za halasným povykem dětí na hřišti v parku, potrvá dlouho, než budu moci znovu zaslechnout jejich zvonivý smích. S teď již narůstající hysterií shlížím ke svým rukám, ve kterých svírám kožené vodítko svého teď poněkud zmateného psa. Na víc jak měsíc bude s dlouhými procházkami konec. Konec s příjemným popíjením s kamarády u Jakuba nad Svoboďákem, konec výletům do neznámých končin lesů v Bystrci, konec života tak, jak ho známe nyní: bezstarostného, nespoutaného a především svobodného.

Cesta do temnoty
Začíná totiž období roku, v němž je část vyvolených nucena uchýlit se před veškerými bujarými oslavami příchodu léta do hnilobou prorostlých mrtvolných stínů a zákoutí probouzejícího se světa: zkouškové. Jediným útěkem před děsivou realitou je vysvobozující droga tak důvěrně známá všem zbloudilým duším, všemocný kofein. Je světlem na cestě tmou skrze bažinu zápočtových testů i průvodcem přes jeskyně obývané prastarými dračími stvůrami, které si svědomitě stráží své nastřádané poklady v podobě nekonečné moudrosti pramenící z nespočtu knižních svazků.

Kofein je mečem při boji s hrozbami vyvstávajícími z našeho nejhlubšího nitra i s nebezpečenstvími, jejichž původcem jsou ti, kteří se po celý předcházející půl rok vydávali za přátele: bezcharakterní stvoření jménem spolubydlící. Hlasitá hudba, hraní her do noci, sledování filmů bez sluchátek… že vám vstávají vlasy hrůzou na hlavě? Vězte, že i takových zvěrstev jsou schopni lidé, se kterými sdílíte jeden pokoj.

V případě, že dojde k nejhoršímu, existuje místo poslední naděje. Místo skryté očím neznalých, kde se srocují davy zoufalých při putování po cestě do velkého a nekonečného neznáma. Místo s tajuplným názvem CPS. O jeho vzniku kolují legendy, pravdou však zůstává, že bájné útočiště konečné záchrany je zároveň prostorem bohatým na nejdražší suroviny děsivého dlouhotrvajícího pekla: snickersky a nugetkové bagetky seženete na tamějším trhu v každou denní dobu.

Pokud překonáte strastiplnou cestu, to nejhorší máte přímo před sebou. Vydýchaný sál s několika desítkami dalších účastníků výletu do temnoty ozbrojených naostřenými propisovačkami čeká na závěrečný boj na život a na smrt. Neuspějete-li čeká vás v životě jediné – smrt, zkáza a pravděpodobné vydědění konzervativní stranou vaší rodiny. Budete-li však, přes veškeré pokusy vašeho těla i mysli psychicky a fyzicky se hroutit, úspěšní, gratulujeme, postoupili jste do další fáze hry a jste o krok blíže představit svou závěrečnou práci samému srdci Mordoru. A konzervativní strana rodiny bude hrdá.

Klíčová slova: zkouškové, zkoušky, testy, zápočty, Mordor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.