06.05.2019 19:40


Za prodej koláčků z marihuany dostal rok obecně prospěšných prací

Autor: Jana Kopecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Před čtyřmi lety prodal marihuanový koláček spolužákovi ze školy. Ten ho hned snědl a udělalo se mu špatně. Na bolest hlavy si tak vzal léky a zapil je energetickým drinkem. Potom, co se vyzvracel, svého dealera udal. Pro toho to tak znamenalo šestihodinový výslech a trest.

Ilustrační obrázek. Zdroj: Cannadish.net

Brno – Jednadvacetiletý mladík se poučil ze svých chyb. Dokud ho neudali, pekl a prodával koláčky z marihuany. Po převýchovném programu a obecně prospěšných pracích by do už toho znovu nešel. „Byl to pouze obchod," hájí se. Téma je pro respondenta příliš osobní, přeje si zůstat v anonymitě. Autorka ale jeho identitu zná a tykají si. Článek je součástí balíčku materiálů, jehož prostřednictvím se redakce Stisku pokouší pohlédnout na konzumaci marihuany z různých úhlů pohledu.

Kdy ses poprvé setkal s marihuanou?

Když jsem byl na druhém stupni základní školy, tak jsem hodně pěstoval kytky a různé kaktusy. Kamarád mi přinesl nějaká semínka, a řekl, abych to vypěstoval. Až když vyrostla, tak jsem zjistil, že je to konopí. Já osobně jsem marihuanu nehulil, jen jsem ji pěstoval pro toho kamaráda. Kamarád chtěl vydělávat a mě to pěstování bavilo. A tak to vlastně začalo.

Jak tě napadlo začít péct marihuanové koláčky?

To přišlo nějak samo. Já celkově rád peču, třeba cookies. Řekl jsem si, že to zkrátka vyzkouším. Stačilo chvilku strávit na internetu a řídit se podle receptu. Začal jsem tyhle koláčky péct častěji, občas mi pomohl i kamarád. Potom jsem je začal prodávat, přibližně rok.

Komu jsi je prodával?

Pouze svým kamarádům a známým. Nechtěl jsem do toho zatahovat cizí lidi, protože jsem jim tolik nevěřil. Přemýšlel jsem, že bych to rozjel ve velkém, ale bál jsem se tak riskovat. Proto jsem koláčky pekl hlavně pro přátele. Jednou jsem udělal výjimku a prodal jsem koláček někomu, koho jsem tak dobře neznal. Z toho jsem pak měl velký problém.

Co přesně se stalo?

Přibližně čtyři roky zpět jsem prodal koláček klukovi ze školy. Vždycky jsem předem všechny varoval, ať ho nejedí ve škole. Jenže tenhle kluk to bohužel udělal. Bolela ho z toho hlava, tak si dal dva prášky Panadolu a zapil to energetickým nápojem. To mu samozřejmě vůbec nepomohlo, takže se pozvracel na školních záchodech. A všem hned řekl, že měl trávový koláček ode mě. Ve finále přijela záchranka a rovnou i kriminálka.

Co následovalo potom?

Přijela si pro mě policie a absolvoval jsem šestihodinový výslech. Odmítl jsem vypovídat. Později mi přišel dopis od probační a mediační služby, ve kterém mi nabídli převýchovný program. Ten jsem tedy absolvoval s dalšími lidmi. Setkal jsem se třeba s těmi, kteří provedli stejný trestný čin víckrát po sobě.

Vnímáš to tak, že jsi ve srovnání s nimi neudělal nic tak špatného?

V podstatě ano. Byl to prostě obchod – nabídka a poptávka. Kdo si chce dát trávu, tak si ji dá. Je to na těch lidech. Ti, kteří chtějí hulit, prostě hulit budou.

Co dalšího jsi musel absolvovat?

Ještě sto hodin obecně prospěšných prací. To byla celkem sranda, takže mi to nevadilo. Dohromady jsem tím strávil tak rok, protoře jsem si ty hodiny vybíral průběžně. Ale nemám žádný zápis na policii ani jinde. Za to jsem rád.

Poučil ses z toho?

Rozhodně ano. Opravdu mi za to ty problémy nestojí. Od té doby koláčky neprodávám. Ani už nemám důvod, když vím, že slušné peníze se dají vydělat i normálně. Byla to sice zábava, ale znovu bych do ničeho podobného nešel. Pokud ale pojedeme s kamarády například na odlehlou chatu, kde budeme jenom my, nevadí mi upéct si pár koláčků s sebou.

Znáš ještě někoho, komu se prodávání drog vymstilo?

Ano, znám muže, který se chtěl zbavit velkého množství pervitinu. Zájemcem byl nastrčený člověk od policie. Přišli mu na to a skončil ve vězení.

Klíčová slova: Marihuana, Koláčky, Dealer

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.