18.04.2017 08:00


Z průvodce TIC by se jeden pic

Autor: Tomáš Sůsa | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Tragédie, urážka, šlápnutí na kuří oko! Autentický, originální, subjektivní? Průvodce To je Brno, který zplodilo Turistické informační centrum (TIC), způsobil řádný poprask.

Tomáš SůsaPrůvodce TIC sem, průvodce TIC tam. Všichni ho řeší, dokonce i brněnské zastupitelstvo se o něm pár hodin hádalo. A co je na TIC (Traumatizující Ironický Céres) tak zvláštního? Deset místňáků vylezlo před barák a napsalo přesně to, co jejich střízlivé oko vidělo. Každého, kdo si to přečetl, TIC (Téměř Ideální Cynismus) pobavil, ale někteří si pak vzpomněli, že by je měl také urazit.

Kritika je dnes moderní věc a když se najde dobrý cíl, z každého zastupitele, starosty a politika obecně se stane chrabrý rytíř v zářivé zbroji připravený bránit čest svého města a svých poddaných. To si neuvědomuje, kolik publicity jim „kontroverzní“ průvodce generuje? Přivede návštěvníky do míst, o kterých kromě skalních turistů nikdo nikdy neslyšel. Díky tomu, že je „svůj“, se vymanil z řady tisíce jiných průvodců, co každoročně vyjdou a koupí si je jeden polský a dva němečtí turisté.

Proč se tedy držet vyjetých kolejí a dělat vše stejně jako ostatní. Proč jet podle pravidel, když místo nudy můžeme mít TIC (perfekTní orIginální průvodCe). Možná si však politici vše, co jsem tu napsal, perfektně uvědomují a postupují podle pravidla, že ten, kdo nejvíc křičí, bývá nejlépe slyšet. Ony zas někdy budou nějaké volby a být hlasitý se šikne. Jen houšť a větší kapky. Obyčejný člověk se má čemu smát a novinář má co glosovat. 

Klíčová slova: Brno, průvodce, TIC, glosa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.