07.05.2018 15:53


Z centra dočasně zmizí stovky parkovacích míst

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnské teplárny zahájily přechod z parovodů na horkovody. Stavební práce, které s touto změnou souvisejí, však ještě dále zúžily možnosti parkování v centru Brna. Kvůli nim v okolí ulic Údolní, Úvoz a Obilní trh dočasně ubudou stovky parkovacích míst. Teplárny situaci řeší zajištěním náhradního parkování.

Řidiči budou moct parkovat na Údolní ulici nebo ve vnitroblocích. Foto: Jan Jakovljevič

Brno - Stovky parkovacích míst dočasně ubudou v okolí ulic Údolní, Úvoz a Obilní trh kvůli rekonstrukci zastaralých parovodů. Práce tak ještě dále prohloubí problém, který je v centru města s parkováním. Brněnské teplárny se však rozhodly situaci řešit a zrušená parkovací stání nahrazují. Vzniklo tak pětapadesát mimořádných parkovacích míst na Údolní ulici, zhotovitelé stavby navíc udělili téměr sto parkovacích výjimek pro obyvatele ulic kolem Obilního trhu.

Generální ředitel brněnských tepláren Petr Fajmon si uvědomuje, jaké problémy stavební práce lidem žijícím v této lokalitě způsobují. „V této oblasti je obtížné zaparkovat, i když se tu nic nestaví, takže chápeme, že to pro místní obyvatele nebude jednoduché. Od počátku se však snažíme vše vyřešit tak, abychom problémy minimalizovali,“ řekl Fajmon. Podle vedoucí sekretariátu generálního ředitele Tepláren Brno Renaty Diatkové by měly práce skončit do konce letošního října.

Parkovací stání ubývají postupně, stejně tak je ale budou stavbyvedoucí průběžně obnovovat. Vše záleží na postupu stavebních prací. V místech, kde to bude proveditelné, budou mít řidiči možnost zaparkovat ve vnitroblocích. „Všechno se vždy budeme snažit řešit operativně podle možností daného místa a uděláme maximum pro to, abychom obyvatelům dotčených ulic umožnili parkovat v místech, kde se v daném okamžiku nebude stavět,“ uvedl Fajmon.

Stavební práce však neztěžují životy jen řidičům. Studentka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Klára Máchová řekla, že rozkopaná ulice Gorkého jí komplikuje cestu do hlavní fakultní budovy na ulici Arne Nováka. „Skoro v celé ulici je díra od trubek a vzniklo tu takové bludiště plotů a pásek, že jsem měla problém najít vchod,” upřesnila Máchová a dodala, že z ulice jde o poznání větší hluk. Jelikož je rozkopaný i přechod na rohu ulic Gorkého a Veveří, je pro ní obtížné dostat se i do dalších fakultních budov.

Klíčová slova: Brno, doprava, uzavírky, ulice, parkování, Brněnské teplárny, parovod, horkovod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.