26.04.2016 19:18


Work and travel je skvělá příležitost, jak strávit nějaký čas v USA, říkají studenti

Autor: Michaela Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tři měsíce práce a měsíc cestování po USA. Tuto možnost využívá stále více studentů vysokých a vyšších odborných škol. Program Work and travel je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat vízum a strávit nějaký čas ve Spojených státech amerických. Kromě nových zkušeností a vydělaných peněz studenti získají i lepší dovednosti komunikace v anglickém jazyce.

Studenti, kteří díky programy work and travel vycestovali do USA. Foto: Zuzana SpilkováZuzana Spilková loni v létě navštívila Spojené státy americké. Procestovala města jako New York nebo San Francisco. „Naskytla se mi příležitost poznat novou kulturu, nové lidi, získat zkušenosti a zlepšit si angličtinu. Tak jsem si řekla, že je škoda toto nevyužít,“ řekla studentka, která pracovala v zábavním parku Cedar Point, kde prodávala občerstvení.

Do USA se dostala díky programu Work and travel. V České republice je několik agentur, například Czech-us nebo Student agency, které výjezd zprostředkovávají. Mohou se přihlásit pouze studenti vysokých nebo vyšších odborných škol do dvaceti šesti let a to není jediná podmínka. Je potřeba studovat prezenční formou studia a umět alespoň základy anglického jazyka.

„Vybrala jsem si práci plavčíka ve Virginii. Zjistila jsem si informace od lidí, kteří tam byli roky předešlé,“ sdělila Veronika Broskvová, která se letos chystá vycestovat přes agenturu Czech-us. „Absolvovala jsem plavčický kurz, pohovor v angličtině, vyřídila pár věcí na ambasádě, koupila letenky a teď už se jen těším, až vyjedu,“ vysvětlila cestovatelka.

„Zájem o pobyty se každoročně o několik procent zvyšuje,“ sdělil mluvčí Student agency Aleš Ondrůj. Většina studentů se nejvíce těší na měsíc cestování. Nejprve je však čekají tři měsíce práce. „Ne každý si přiveze vydělané peníze domů, někdy to stačí jen na cestování, ale v každém případě je to skvělá zkušenost,“ řekla Zuzana Spilková.

Celý proces je poměrně zdlouhavý a finančně náročný. Jen za zprostředkování kontaktu na zaměstnavatele a registrační poplatek je nutno zaplatit přes dvacet tisíc korun, u každé agentury se to liší. Dále zaplatíte poplatek za vyřízení víz a samozřejmě za letenky. „Bez potřebných víz však není možné v USA pracovat,“ uvedl Aleš Ondrůj. Získat vízum bez agentury daleko obtížnější a tak studenti nejčastěji volí tuto variantu.

Klíčová slova: work and travel, usa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.