06.03.2020 22:38


Výtěžek z charitativního bazárku pomůže zvířatům v útulku

Autor: Denisa Burešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Útulek Tibet pořádá třídenní dobročinný bazárek v Brně v Industře na Masné ulici. Navštívit ho můžete ještě tento víkend od desíti do osmi hodin. Výtěžek z něj poputuje na péči o opuštěná zvířata a provoz.

Charitativní bazárek pro Útulek Tibet v Industře. Foto: Denisa Burešová

Brno – Obrazy, hračky pro děti, pelíšky pro psy či knihy. To vše si mohou návštěvníci charitativního bazárku v brněnské kavárně Industra za symbolické ceny koupit a přispět tak na provoz útulku Tibet.

Když před šestou hodinou začali přicházet první návštěvníci, dobrovolníci ještě chystali prostory. Jedním z nich byla i Michaela Knotová. „Před několika lety jsem odpověděla na inzerát ohledně pomoci se zvířaty v útulku. Práce mě začala naplňovat, a od té doby v něm vypomáhám pravidelně,“ vysvětlila Knotová.

Většina návštěvníků a prodávajících se o akci dozvěděla přes sociální síť. „Charitativního bazárku se jako prodávající účastním už podruhé. Osud zvířat mi není lhostejný. Kromě toho útulek podporuji i finančně,“ uvedla prodávající Jana Dvorníková.

Akce se koná už po několikáté. „Charitativní bazárky organizujeme už přes deset let. Každý rok uspořádáme asi dva, záleží i na tom, jak mohou dobrovolníci. Nicméně je vždy připravujeme z nutnosti,“ řekla majitelka Alžběta Blašková. S nedostatkem financí se potýkají i další jihomoravské útulky. Náklady na provoz se měsíčně vyšplhají až do statisícových částek. Některá zvířata navíc mnohdy potřebují speciální diety, na které nejsou peníze.

Útulek financujeme z vlastních příjmů a z podpory dárců, kteří na chod přispívají i díky akcím, jako je tato. „Měsíční provoz vyjde na sto padesát tisíc korun. Příspěvky jsou pro nás velmi důležité,“ uvedla Blašková. Kromě peněz útulek uvítá i materiální pomoc ve formě granulí, léků či pomoc s úklidem. 

Soukromý rodinný útulek Tibet je pro kočky, handicapované psy, prasata, želvy a jiné malé mazlíčky. Momentálně se manželé Blaškovi starají celkem o sto padesát zvířat. Vybudovali ho v roce 2007, kdy vyměnili byt za dům a v něm vytvořili domov pro zvířata.

Bazárek můžete navštívit ještě zítra a v neděli od desíti ráno do osmi večer. Přispět můžete jak věcným darem, tak nákupem věcí, které jsou tam k dispozici. 

Klíčová slova: charitativní bazar, bazar, útulek, zvířata, pomoc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.