20.11.2016 21:54

Vyrovnanou hru rozhodly až nájezdy. Kometa - Oceláři 3:2

Autor: Alan Chumchal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Oba týmy z vedoucích příček tabulky se střetly v nedělním zápase hokejové Tipsport extraligy. Kometa brněnské fanoušky ve vyprodané DRFG aréně nezklamala, útočník Tomáš Vincour pro ni vybojoval dva body v nájezdech

Fanoušci HC Kometa Brno ve stoje oslavují svůj vítězný tým

Brno - Kometě se nakonec podařilo ukončit sérii dvou proher a překonat defenzivní hru Ocelářů. Vincourovi se až v nájezdech podařilo dvakrát prostřelit třineckého brankaře Petera Hamerlíka a získat tak pro Kometu dva body. V extraligové tabulce vedou s 50 body stále Oceláři, ale oproti Kometě se 47 body mají odehrány o dva zápasy víc.

Skóre otevřel v první třetině třinecký Daniel Rákos, který našel díru v obraně a překvapil brněnského gólmana Karla Vejmelka. Skóre dorovnal až v druhé třetině Marek Kvapil, fanoušci Komety se ale nestihli ani posadit a Jan Sýkora jim překazil radost, Kometa - Oceláři 1:2. Ve třetí třetině využila obranné pozice ze třinecké strany a puk se tedy ocital převážně na Ocelářské polovině. Hrdina prvního gólu Marek Kvapil dorazil odraženou střelu na ocelářského brankáře Petera Hamerlíka a deset minut před koncem třetí třetiny dorovnal. V prodloužení se ani jednomu z týmů nepodařilo zápas ukončit. Za Třinec se podařil nájezd pouze Janu Sýkorovi. Určitě nebylo mé rozhodnutí jít na nájezdy dvakrát, trenér se mě zeptal, jestli se na to cítím, a tak jsem to zkusil," řekl Tomáš Vincour.

Přestože Třinec sázel na svou úspěšnou obranu, a dokonce se mu podařilo ubránit i čtyři přesilovky, nakonec se jim jejich obranná hra nevydařila podle plánu. Trochu nám pomohl ten první gol, zamezil ten tlak ze strany Komety. Ale nakonec nám ta defenzivní taktika nevyšla, v Kometě jsou prostě zkušení hokejisti," řekl gólman Peter Hamerlík, kterému se skoro podařilo střeleckému nátlaku ze strany Komety zabránit.

Atmosféra na zápase mezi Kometou a Oceláři byla napínavá. Modré moře fanoušků Komety s každou šancí jejich týmu s nadějí vstávalo a přehlušilo skandování fanoušků Ocelářů, kterých na zápas moc nedorazilo.

Kometa před touto výhrou prohrála dva zápasy v řadě, před zápasem je od Ocelářů dělily čtyři body. Příští neděli mohou stáhnout třinecký náskok v zápase s Chomutovem.

Klíčová slova: hokej, sport, kometa