29.04.2018 08:53


Výročí bude nabité kvalitním programem, sázíme totiž na jistotu, slibují organizátoři akce Maydays Brno

Autor: Kristýna Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

První víkend v květnu bude v Brně patřit desátému ročníku longboardingové akce MayDays Brno. Organizátoři tím tak oficiálně zahájí letošní sezónu. Na programu bude mimo jiné i dvacetikilometrová trasa do Židlochovic. Ačkoliv zájem o longboardy v posledních letech upadá, vztah měst k tomuto alternativnímu zelenému dopravnímu prostředku se zlepšuje.

Plakát letošních MayDays

Brno – Organizátoři letos podesáté uspořádají longboardovou akci MayDays Brno. Stejně jako v předešlých letech se i letos v Brně a jeho blízkém okolí ponese první květnový víkend ve znamení longboardingu. Akci, kterou pořadatelé zahájí v pátek 5. května, potrvá až do neděle.

Na programu je dvacetikilometrová projížďka po cyklostezce až do Židlochovic nebo oblíbený pump-track v Lesné. Jedná se o speciální dráhu, která využívá pohybu nahoru a dolů pro udržení rychlosti jízdy, namísto odrážení či šlapání v případě kola. Organizátoři akce sází na jistotu. Slibují však účastníkům jubilejního ročníku kvalitní program.

Jeden z organizátorů, David Humpolík uznává, že trend ježdění na longboardu upadá, tak v akci stále smysl vidí. „Možná je to naše chyba, že nás opustilo prvotní nadšení, ovšem při situaci, kdy nám na víkendovvé závody přijede s odstupem dvou let s bídou polovina jezdců, měníme styl. Nicméně já jsem i přesto optimista a věřím, že to bude dobrá akce i nadále. A doufám, že longboarding bude mít své místo na Moravě, v ČR a ve světě i v budoucnu,“ zhodnotil David Humpolík, předseda Federace moravského longboardingu.

Neméně pozitivně posoudil dosavadní vývoj scény v České republice také Martin Herman, předseda Federace moravského longboardingu. „Zájemci se mění, longboarding začíná být vnímán jako součást zdravého, pro okolí méně škodlivého životního stylu. Dokonce na něm začínají jezdit celé rodiny s dětmi. Lidé se na longboardy nedívají jako na undergroundovou hračičku, jako doteď na skateboarding, kde se sejdou údajní ‚feťáci‘ a ničí lavičky. I města k tomu mají pozitivnější vztah, staví se pump-tracky a další parky. Pomalu také nastává doba elektrických boardů, takže se nechme překvapit, jak to vlastně celé ještě bude,“ podotkl Herman.

Organizátoři akci pořádají především pro aktivní jezdce. Jedním z takových je i Michal Titl, osmnáctiletý student gymnázia z Brna. Poprvé s k longboardu dostal před několika lety díky své sestřenici. „Dostal jsem se k tomu v létě 2016 a už tehdy mi přišlo, že zájem opadá. Závodění samo o sobě je docela finančně náročné, a to počítám jen náklady za jídlo a cestu, ty další jako jsou kolečka, kombinéza a helma jsou mnohem vyšší," usoudil Titl.

Klíčová slova: longboarding, MayDays Brno vol. 10

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.