17.10.2020 21:23


Výroba lentilek se stěhuje z Holešova do Hamburku

Autor: Dominik Pohludka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nestlé v příštím roce přesune výrobu lentilek z České republiky do Německa. V současnosti jsou dětmi oblíbené barevné sladkosti produktem holešovského Sfinxu. Od jara by měly opouštět výrobní linku závodu v Hamburku. Informaci zveřejněnou Českým rozhlasem v pondělí potvrdil mluvčí Nestlé Česko Robert Kičina. Důvodem přesunu je úprava receptury a snížení výrobních nákladů.  

Výrobek lentilek po 113 letech v Holešově končí. Foto: Dominik PohludkaHolešov – Po dlouhých 113 letech se výroba lentilek přestěhuje z holešovské továrny Sfinx. „Od dubna 2021 ji převezme továrna v Hamburku,“ uvedl Kičina. K přesunu podle něho vedly dva důvody. „Prvním je sjednocení receptury s jinou naší značkou, pro kterou jsme se rozhodli na základě výsledků preferenčních testů mezi spotřebiteli. V testu jsme lidem dali ochutnat obě varianty složení, obě jsou pro ně stejně akceptovatelné,“ řekl mluvčí výrobní firmy. Nově budou lentilky obsahovat méně cukru a více mléka a čokolády. V plánu je i použití certifikovaného kakaa.

Dalším důvodem je snížení nákladů na údržbu technologií a lepší využití kapacit v hamburské továrně. „Navíc má závod technologii balení do papírových obalů a přispěje k plnění závazků firmy, týkajících se snižování plastového odpadu bez větších investic,“ oznámil Kičina.

Do papírových obalů se lentilky balí i nyní. Některé však mají plastové součásti. Jako příklad mluvčí uvedl balení lentilek o váze 140 gramů v tubě. „V našem českém závodě nemáme technologii, která by nám umožnila nahradit plastové obaly papírovými,“ řekl Kičina. Osmadvacetigramové balení v papíru zůstane ve Sfinxu.

Na konci loňského roku pracovalo v holešovském závodě asi 400 lidí. Podle mluvčího by změna neměla vést k propouštění. „Operátoři, kteří se dnes podílejí na výrobě lentilek, budou přesunuti na jiné výrobní linky a dílny v holešovském závodě,“ uvedl Kičina. Za jednu směnu opustí linku asi 1,6 milionu kusů lentilek. V loňském roce podnik vyprodukoval 16 883 tun cukrovinek, z toho 1 032 tun lentilek.

Klíčová slova: Nestlé, lentilky, Sfinx

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.