22.03.2019 22:44


Výměna rolí na akci Daruj krev se Zbrojovkou: Fotbalisté podporovali fanoušky

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Fotbalový klub Zbrojovka Brno od roku 2013 pořádá akci s názvem Daruj krev se Zbrojovkou. Dvakrát do roka se hráči vypraví na Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno, kam za nimi mohou přijít lidé podpořit dobrou věc.

Hráči Zbrojovky jako podpora dárců Foto: Martin Lísal

Brno – Ve středu dopoledne se sešli hráči Zbrojovky Brno na transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Brno. Svou přítomností podpořili dárce krve, rozdávali lístky na zápasy a pomáhali i s administrativou.

Původně měli krev darovat sami hráči, přísné zdravotní podmínky to ale většině z nich znemožňují. Hráči nemohou darovat krev například kvůli tomu, že jsou v tréninkovém procesu, který jim to nedovoluje. Proto se tým rozhodl pro jinou variantu a snaží se nyní nalákat prvodárce z řad svých fanoušků. To se zatím daří, svědčí o tom i rekordní čísla z minulé akce, kdy dorazilo 140 dárců, z nichž bylo 24 prvodárců.

Darovat krev nemůže každý. Samozřejmostí je dobrý zdravotní stav, správná hladina železa v krvi a žádná prodělaná operace za poslední půlrok. Členové týmu, kteří krev darovat mohou, se do akce zapojují. „Někteří od nás chodí krev darovat pořád. Myslím, že hlavně maséři a vedení,“ prozradil jeden z přítomných hráčů Peter Štěpanovský.

„Věříme, že je to dobrá věc. Tento charitativní projekt považuji za jeden z nejdůležitějších a nejcennějších, protože dárců krve je pořád málo,“ vyjádřil se k události mluvčí Zbrojovky Martin Lísal. A že jde o dobrou věc si myslí i účastníci, jak dokazuje každoroční vysoká návštěvnost.

Rekord z minulé akce se letos pokořit nepodařilo, ale i tak ve středu dorazilo úctyhodných 120 dárců, z toho 15 prvodárců. Těm zpříjemnily začátek dne například slečny z Rádia Kiss, které příchozím rozdávaly snídani nebo také zaměstnanci zdravotní pojišťovny, v jejichž stánku nabízeli drobné občerstvení.

Klíčová slova: Zbrojovka, Fakultní nemocnice Brno, darování krve

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.