15.12.2019 22:09

Výhrou nad Havířovem se brněnští florbalisté dostali na druhé místo v tabulce

Autor: Jiří Kašpárek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V šestnáctém kole první ligy se spolu střetli Bulldogs Brno a Florbal Excelsior Havířov. Ze zápasu vzešel vítězně brněnský tým. „Dnešní utkání bylo drama a přetahovaná. Vyhráli jsme díky trpělivosti, v půlce jsme to nevzdali, ale bylo to vyrovnané,“ komentoval zápas brněnský asistent trenéra Filip Ramšák.

Hráči Havířova těsně minuli branku. Autor: Jiří Kašpárek

Brno – V nedělním zápase druhé nejvyšší florbalové ligy porazil tým Bulldogs Brno havířský Florbal Excelsior 14:11. Díky výhře se Brňané posunuli na druhé místo v tabulce. Havířov se i přes prohru posunul v tabulce o jednu příčku na osmou pozici. „Dostali jsme zbytečné góly, výsledek mohl vypadat úplně jinak. Ale doufám, že postoupíme do Superligy,“ řekl po utkání brněnský asistent trenéra Filip Ramšák.

Skóre zápasu otevřel už po devatenácti sekundách domácí Adam Konečný. Na další branku si diváci počkali téměř deset minut. Vedení poté navýšil Matyáš Němec, jenže vzápětí snížil havířovský Jakub Holeš. Do konce třetiny se ještě dvakrát trefili domácí a jednou hosté, skóre tedy bylo 4:2.

Prostřední třetinu začali aktivněji florbalisté Havířova. Odměnou jim bylo snížení na 4:3. Poté se strhla gólová lavina, kdy se za jednu minutu dvakrát trefili domácí a jednou hosté. Vedení už Buldoci do přestávky neztratili a do šaten šli za stavu 9:6.

Do poslední třetiny vstoupili oba týmy s vervou a zpočátku jeden útok střídal druhý. Poté se utkání uklidnilo a gól padl až po sedmi minutách. Vstřelil ho havířovský Matěj Černý. Vzápětí se utkání změnilo na přestřelku. Dalšími dvěma brankami se podařilo hostům vyrovnat, jen aby se Buldoci ujali vedení. Hosté drželi se soupeřem krok až do stavu 11:11. Tehdy vítězným gólem rozhodl domácí Adam Konečný. Havířovu nepomohl ani oddechový čas a odvolání brankáře a nakonec prohrál 14:11.

Za domácí byl hráčem zápasu vyhlášen Adam Konečný, který vstřelil čtyři góly. Stejný počet branek dal i havířovský hráč utkání Matěj Černý. „Byl to divácky atraktivní zápas, škoda že jsme nevyhráli. Dělali jsme strašně moc chyb v obraně,“ zhodnotil Černý.

Ze zápasu byli diváci nadšení. „Přelívalo se to z jedné strany na druhou, takže to bylo zajímavé. A minutu před koncem jsem už věděl, že vyhrajeme,“ řekl brněnský fanoušek Josef Palátka.

Klíčová slova: florbal, sport, Brno, Havířov, zápas