13.11.2014 11:18


„Vychutnejte si svou misku,“ vzkazuje studentům Micka

Autor: Martina Pavelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Přítomnost různého množství koček na dvorečku Filozofické fakulty Masarykovy univerzity je již tradicí. V současné době zde přebývá jedna ze zástupkyň těchto šelem. Micka se mezi místními studenty těší velké oblibě, které si náležitě užívá. Ačkoliv obvykle rozhovory odmítá, v případě redaktorů Stisku se rozhoda udělat výjimku a odpověděla na několik otázek. 

Brno – Život Micky se příliš neliší od každodenní reality většiny českých vysokoškolských studentů. Snad akorát v tom, že mladí lidé většinou nepřespávají na fakultě. A když, tak jenom tehdy, když usnou na přednášce. Samozřejmě kvůli pilnému studiu do pozdních nočních hodin.

 

Jak vnímáte život studentů?

Musí být opravdu náročný, trápí je špatná finanční situace. Nedávno jsem slyšela rozhovor dvou mladých mužů. Nejspíš si přivydělávají jako kuchaři, protože se bavili o roštěnkách. 

 

A jste si jistá, že se bavili o potravinách?

Samozřejmě, ten jeden říkal, že je to opravdu kus masa.

 

Když už jsme u toho jídla, čím se obvykle živíte?

Něco mi dají studenti nebo vyučující, někdy chodím po okolních dvorcích a něco si tam najdu. Je tady dost lidí, kteří se rádi podělí.

 

Micka. Foto: Martina Pavelková.

 

Jak se k vám chovají studenti a zaměstnanci fakulty?

Většinou jsou milí, ale výjimky se samozřejmě najdou. Když je teplo, tak si často sednou ke mně na lavičku a kouří. Ale že by mi dali taky, to je nenapadne!

 

Udělali vám někdy něco ošklivého?

Jednou se mi pokusili nalepit namazaný krajíc chleba na záda. Ale stihla jsem dřív seskočit z lavičky na všechny čtyři. A ten chleba jim spadl namazanou stranou dolů.

 

A naopak něco hezkého?

Na začátku semestru mě skoro všichni pohladí nebo podrbou. Takhle bych chtěla prožít všech devět životů. Při drbání se totiž vyženou všechny blechy, víte.

 

Navštěvujete pravidelně některé kurzy?

Ne. Kdo má poslouchat ty vaše hatmatilky (dvoreček se nachází v blízkosti kateder romanistiky a anglistiky – pozn. red.), navíc v nějakých smradlavých třídách bez pořádného stromu, u kterého se dají škrábat drápky.

 

Myslíte si, že nabroušené drápky jsou dobrým předpokladem ke studiu?

Ale samozřejmě. Jak jinak chcete vyškrábat oči někomu, kdo se cpe k vaší misce? A vy lidi máte život jenom jeden, tak si tu misku pěkně vychutnejte. 

Klíčová slova: filozofická fakulta, kočka, rozhovor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.