02.11.2019 23:57

Volejbalová extraliga žen přinesla páté brněnské derby. Šelmy v něm vyhrály nad Královým Polem 3:1

Autor: Tereza Švecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Domácí Královo Pole hostilo v sobotu 2. listopadu v Městské hale míčových sportů Volejbalový klub Brno, přezdívaný Šelmy. Deváté kolo základní části soutěže od začátku vycházelo lépe hostům a ani bojovné výkony hráček Králova Pole na ně nestačily. Šelmy si tak pod vedením nového trenéra připisují po výhře 3:1 další tři body do tabulky.

Útok VK Brna. Foto: Tereza Švecová

Brno – Nejvyšší liga ženského volejbalu nabídla v sobotu další z utkání mezi Královým Polem a teprve druhou sezónou fungujícím týmem VK Brno. Bilance 3:2 na vzájemná utkání se kloní na stranu Šelem poté, co porazily na hale Vodova domácí Královo Pole ve čtyřech setech 25:9, 25:16, 22:25 a 25:20.

Šelmy měly výrazně navrch zejména ze začátku utkání a po čas celého prvního setu se jim dařilo udržovat několikanásobný bodový odstup od svých soupeřek. Pro jejich razantní servis i útok na síti vypadal obdobně i set druhý.  „Jsem spokojená a z prvního setu až překvapená. Moc se nám dařilo,“ zhodnotila úvod zápasu kapitánka Šelem Soňa Nováková.

Ve třetím setu ale po pár technických úderech nabyla jistoty univerzálka Králova Pole Karin Šunderlíková a její tým začal důrazné údery Šelmám vracet. Po vyhraném setu živily královopolské volejbalistky naději na vítězství ještě přetahováním v koncovce setu čtvrtého, na Šelmy to ale nestačilo. Z domácího zápasu si tak s výsledkem 3:1 neodnáší ani bod.

„Naše přihrávka byla celý zápas horší, ale opravdu mrzet nás může čtvrtý set. Tam chybělo opravdu málo a Šelmy si některé balóny uhrály prostě zkušeností,“ uznala kapitánka Králova Pole Šárka Šloufová. O tom, že zkušenosti mohly v zápase hrát svou roli svědčí třeba fakt, že na hrací ploše Králova Pole se v posledním setu ocitly tři juniorky spolu s jednou zástupkyní kadetek. Oproti tomu tým Šelem tvoří převážně déle hrající ženy, které volejbal již kombinují s prací nebo rodinou.

Rodinné zázemí je ostatně i v realizačním týmu Šelem, kde můžeme kromě jejich bývalé hráčky Kristýny Boulové najít od letošní sezóny také jejího manžela, trenéra Ondřeje Boulu. Po ukončení vlastní volejbalové kariéry je to jeho první působení coby trenér a zdá se, že úspěšné. „S novým trenérem nám to funguje skvěle. Dovede se sice rozčílit, ale spíš je na nás hodný, a hlavně nám vždy poradí,“ chválí si novou spolupráci kapitánka Nováková.

Sobotní deváté kolo uzavřelo první třetinu základní části Uniqa extraligy žen, po které Královo Pole zaujímá s osmi body sedmé místo v tabulce. Brno se o prvenství v tabulce dělí s Olomoucí, oba dva týmy mají po dvaceti třech bodech. V dalším kole se hráčky Králova Pole vyjedou utkat s Přerovem, zatímco Šelmy budou v Brně 11. listopadu hostit Ostravu.

___________________________________________________________________________________________________________

Základní sestava Královo Pole: Denisa Pavlíková, Karin Šunderlíková, Kateřina Kvapilová, Šárka Šloufová, Sophie Carpentier, Lenka Podhrázká, libero Daniela Digrinová

Střídaly: Květa Grabovská, Magdalena Bukovská, Klára Kuníková

Základní sestava VK Brno: Kamalani Akeo, Simona Janečková, Soňa Mikysková, Ivona Svobodníková, Lucie Polášková, Margaret Wolowicz, libero Markéta Chlumská
Střídaly: Tereza Diatková, Soňa Nováková, Šárka Sklenářová, Adéla Benediktová

Rozhodčí: Jakub Gall, Zdeněk Grabovský

Klíčová slova: volejbal, extraliga, Brno, Královo Pole, hala Vodova, derby