13.12.2019 23:53

Volejbalistky Králova Pole porazily Hronov s perfektním skóre 3:0

Autor: Kristýna Dostálová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Volejbalistky ze sportovního gymnázia Ludvíka Daňka porazily dnes na domácí půdě na tři sety soupeřky z volejbalového klubu Hronov. Utkání první ženské ligy ve volejbale se konalo v tělocvičně gymnázia Ludvíka Daňka v Brně od sedmi hodin večer

První liga ženského volejbalu, zápas VK Hronov a VK Královo Pole

Brno – Volejbalistky brněnského Králova Pole porazily v pátečním utkání tým z Hronova. Zápas se odehrál na jejich domácím volejbalovém hřišti v hale gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Dostaly tak cenné body, které potřebují pro postup do vrchní poloviny tabulky první ženské ligy ve volejbale. Zde budou moct zápasit o první až šesté místo.

Začátek zápasu otevřel domácí tým volejbalového klubu Královo Pole. Čisté skóre domácích 6:0 v prvním setu překonala až Šlapková z VK Hronova střelou, kterou volejbalistky z Králova Pole tečovaly mimo svoje území. Poslední bod připadl opět volejbalistkám z Králova Pole a první set tak skončil 25:8 pro domácí.

„Věřím tomu, že tým mojí dcery vyhraje. Ona má číslo čtrnáct a volejbal hraje už devět let. Zastává pozici libera,” řekla o průběhu zápasu Hana Šmardová, matka jedné z hráček. Libero je volejbalový termín pro středního obránce.

Druhý set byl po celou dobu velice vyrovnaný. Smeč Elišky Andrýskové z VK Královo Pole zvýšil skóre pro domácí na 21:19. Druhý set zakončilo blokování hráček Silvie Stráské a Radky Mokré, které poslaly míč zpátky na pole oponentů, a na bodovací tabuli zůstalo finální skóre 25:22. Volejbalistky z Králova Pole, jež byly na střídačce, po celou dobu nadšeně povzbuzovaly své kolegyně na hřišti.

Třetí set otevřel smeč domácí Hany Vybíralové, skóre pro Královo Pole bylo 1:0. Za zmínku stojí také její tečované podání, které hostující volejbalistky zmátlo a posunulo tak domácí na skóre 7:1. Drtivé tempo vydrželo už po zbytek zápasu, kdy se zdálo, že hostům dochází síly. Na rozdíl od soupeřek totiž volejbalistky z VK Hronov dorazily v sestavě šesti a nemohly střídat. Zbytek setu měly domácí volejbalistky jasnou převahu, zakončily poslední set 25:6 a získaly čisté vítězství 3:0 na sety.

„Byly jsme na soupeře připravené. Nepočítaly jsme s tím, že přijedou v oslabené sestavě. Sice jsme se bály, co přijde, protože je to těžký soupeř, ale jsme ale spokojené s naším výkonem,” řekla po zápase hráčka volejbalového klubu Královo Pole s číslem sedm Radka Mokrá.

"Soupeř nedorazil v plné síle, což se projevilo na kvalitě utkání, pro nás je ale podstatné, že jsme udrželi náš standart a utkání vyhráli,” řekl po zápase trenér domácích volejbalistek Erik Nezhoda.

Klíčová slova: volejbal, zápas, Královo Pole, Hronov, aktualita