21.03.2017 14:02

Volejbalisté Brna jsou po domácí prohře na pokraji vyřazení

Autor: Marek Bartošík | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští volejbalisté nenavázali na povedené nedělní utkání, v němž porazili úřadujícího mistra extraligy z Liberce, a před více než osmi sty diváky prohráli další vyrovnaný duel. Severočeši jsou po pondělní výhře pouhou jednu výhru od postupu mezi nejlepší čtyři. Rozhodnout můžou už ve středu na domácí palubovce.

Brno – Domácí volejbalisté chtěli v pondělím čtvrtém duelu série navázat na nedělní výhru, kterou snížili stav série na 1:2. Do důležitého souboje šli s vědomím, že pokud neuspějí, bude mít jejich soupeř při příštím zápase mečbol.

Liberec vstoupil do čtvrtého duelu podstatně lépe. Nechal nervózní Brňany chybovat a už při první technické přestávce vedl 8:3. Konečný výsledek úvodní sady 25:17 pro Severočechy byl ještě velmi mírný. Do druhého dějství vstoupili Brňané jako vyměnění. Do prvního technického timeoutu si vypracovali náskok 8:4 a poté dokonce 15:6. I přes drobné problémy v závěru setu stav utkání vyrovnali.

Teprve ve třetím setu začala bitva, na kterou více než osm stovek fanoušků čekalo. Mužstva úspěšně ztrátovala, žádné si nevytvořilo výraznější náskok. Do koncovky vstupoval ve výhodnější pozici Liberec. Brno ale zpřesnilo hru a za stavu 23:22 jim pomohla oprava výroku rozhodčího. Minimálním možným rozdílem si zajistilo aspoň tiebreak.

Svěřenci Ondřeje Marka chtěli duel ukončit už ve čtyřech setech. Kvůli vysokému počtu chyb na servisu a zhoršenému příjmu ale celou dobu tahali za kratší konec. Chvilkové vzepjetí těsně před koncem sady zkrácenou hru neodvrátilo. „Přiklonilo se k nám štěstí. Kromě toho jsme od třetího setu zlepšili podání. Dokázali jsme domácí zatlačit a od toho se všechno odvíjelo,“ řeklo liberecké libero Václav Kopáček. Podobně zhodnotil utkání i domácí kouč Ondřej Marek. „Rozhodl servis. Ve čtvrtém setu se soupeř rozpodával a utekl nám. Z toho už jsme se nevzpamatovali,“ uvedl Marek.

Rozhodující set nabídl vyrovnanou bitvu. Pevnější nervy ukázali hosté. Už při střídání stran vedli 8:6. Následně si za stavu 14:11 vypracovali tři mečboly. První ještě odvrátil nejvíce bodující hráč duelu Pražák, poté ale domácí kapitán Hrazdira pokazil servis a hosté mohli slavit třetí čtvrtfinálovou výhru. „Utkání bylo naprosto vyrovnané, vyhrát mohl kdokoli. Jsme rádi, že si z Brna vezeme jednu výhru. Doma budeme chtít sérii ukončit, nečeká nás ale nic lehkého,“ dodal trenér Liberce Michal Nekola.

Liberec se raduje z důležitého vítězství. Čtvrtý tým základní části bude mít šanci ukončit sérii ve středu 22. března od 20.30 před domácím publikem. Dva dosavadní duely tam vyhrál vždy bez větších problémů ve čtyřech setech. Přímý přenos odvysílá Česká televize.

Čtvrtfinále play-off extraligy ve volejbale mužů:

Brno – Liberec 2:3 (-17, 20, 23, -19, -12)

Sestavy:
Domácí: Licek, Mendoza, Pražák, Hrazdira, Klapal, Haník, libero Muroň. Střídali: Handlíř, Perry, Plešingr, Římal
Hosté: Staněk, Patucha, Stolc, Leikep, Janouch, Správka, libero Kopáček. Střídali: Kriško, Galabov, Piskáček, Kramar

Nejvíce bodující hráči: Pražák 24, Hrazdira 20, Mendoza 13, Klapal 8  Kramar 20, Leikep 16, Stolc 11, Patucha 7

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Kamil Renčín