22.12.2015 20:30

Vítěznou vlnu prvního Liberce nedokázala přerušit ani plzeňská škodovka. Bílí tygři zvítězili 3:1

Autor: Tomáš Havlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po reprezentační přestávce se na scénu vrátily hokejové zápasy Tipsport extraligy. V předvánoční předehrávce 29. kola se utkaly čtyři dvojice týmů. Šlágrem byl jednoznačně souboj mezi vedoucím Libercem a třetí Plzní, z něhož si po výhře 3:1 odvezli body liberečtí tygři.

Plzeň  Domácí škodovka se před utkáním netajila tím, že by ráda přerušila vítěznou sérii šesti posledních zápasů Libereckých. Ti vedou tabulku nejvyšší české hokejové soutěže s desetibodovým náskokem před druhým Hradcem. Třetí Plzeň před utkáním ztrácela na Liberec jedenáct bodů.

Plzeň - Liberec 1:3 | autor: Tomáš Havlík

Hráči plzeňské škodovky naskočili do zápasu ve velkém tempu a hned v úvodu dvakrát prověřili Jána Lašáka, který zatím letos předvádí velice sympatické výkony. Poté se probudili i Bílí Tygři, a tak se po zbytek první třetiny hrál divácky atraktivní hokej na obě strany. Největší šanci Liberce si tři minuty před koncem třetiny připravil Martin Bakoš, který dorážel střelu Martina Ševce. Pohotovým zákrokem levým betonem však jeho pokus zastavil Matěj Machovský. Se sirénou ohlašující konec první třetiny se u plzeňské střídačky nešťastně střetl Radim Šimek s Janem Schleissem, kterého s podezřením na zpřetrhané křížové vazy v koleni musela odvézt sanitka.

Druhou třetinu začal aktivněji Liberec. Otevřít skóre utkání se mu však povedlo až po osmi minutách, kdy proti samostatnému úniku Jakuba Valského musel zasahovat Matěj Machovský. Odraženého puku se ovšem Valský opět zmocnil a po obkroužení branky trefil ležícího gólmana domácích, který si kotouč nešťastně srazil do sítě sám. S prvním vstřeleným gólem vzrostlo napětí mezi oběma celky, což přineslo tvrdší hru i několik šarvátek. Další vývoj druhé třetiny se tak nesl ve znamení přesilových her. Ani jedna však další změnu ve skóre nepřinesla. Ve druhé části se nejvíce blýskl Ján Lašák, který po chybné rozehrávce liberecké obrany efektním zákrokem lapačkou zlikvidoval obrovskou šanci Miroslava Preisingera.

Plzeň na začátku třetí třetiny po vyloučeních Dernera a Mojžíše dostala obrovskou příležitost v podobě přesilové hry pět na tři, které po minutě využil nejproduktivnější hráč celé soutěže Dominik Kubalík a srovnal na 1:1. O pět minut později však fauloval domácí Kracík Petra Vampolu, který po čtyřiceti vteřinách přesilovky poslal Liberec podařenou střelou ze zápěstí opět do vedení. Deset minut před koncem zápasu začali rozhodčí posuzovat zákroky přísněji a počty hráčů na ledě se začali rychle měnit. Ani přesilové hry čtyři na tři však Plzeň využít nedokázala, a to i díky vynikající práci Lašáka v brankovišti. Plzeňský tým byl nucen zariskovat a za cenu otevření obrany přitvrdit v ofensivě. Toho ovšem minutu a čtvrt před koncem využil Liberec, kdy střelu Martina Ševce dokázal ztečovat Michal Bulíř a pojistit tak výhru Severočechů 3:1.