15.12.2020 21:03


Virtuální seznamování: Tinder v hlavní roli

Autor: Anna Sochorová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Jak se seznámit, když je vše uzavřené a potenciálnímu protějšku zakrývá půlku tváře rouška? V letošním roce zaznamenávají viruální seznamky nárůst uživatelů. Aktuálně jejich služeb využívá devětapadesát procent Čechů. Není se čemu divit. Lidé strádají kvůli nedostatku lidského kontaktu. Jak taková seznamka vůbec funguje si vyzkoušela reportérka Stisku.

Tinder, Autor: Pexels

Seznámit se je možné jenom ve frontě před supermarketem, házet očkem po holce v tramvaji nebo to zkusit na kurýra, který vám doveze večeři, protože všechny místa, kde byste teoreticky mohli potkat svoji budoucí polovičkou, jsou zavřené. Pokud jste naivně věřili, že toho pravého potkáte v přednáškové místnosti, máte smůlu, tento rok se prostě vzděláváme online. Zbývá jediná možnost a tou jsou online seznamky. 

Někdo je bere jako zlo a jméno jedné z nejznámějších online seznamek Tinder vyslovuje skrz zaťaté zuby s pohoršeným výrazem. Někdo jako součást svého denního programu. Mnoho převážně mužských uživatelů aplikaci využívá jednoduše pro sex na jednu noc. Nic proti ničemu. Ženy si účet častěji vytvářejí, protože hledají vztah a občas mohou mít štěstí. Jsou tu také lidé, kteří aplikaci používají, protože prostě nemají co dělat anebo si ji založili z recese.

Aplikace byla na trh uvedená v roce 2012. Uživatelsky je celkem příznivá, jelikož jsem ji zvládla ovládat i já, a to si s technologiemi opravdu nerozumím. Aplikaci si stáhnete do mobilu a ze začátku uživatel začíná s registrací. Zadala jsem své pohlaví, věk, uvedla i svoji sexuální orientaci. Vybrala jsem si také, jaké pohlaví chci zobrazovat jako potencionální shodu, v jaké věkové skupině a v jaké vzdálenosti. Nahrála jsem na profil fotografie. Je zde ještě možnost uvést pár vět o sobě, ale té jsem nevyužila. 

Po tomto procesu začíná samotný výběr. Pokud posunete člověka doprava, dáváte najevo, že se vám líbí, pokud jsou sympatie vzájemné, může dojít ke shodě, tzv. match, a můžete se pustit do vzájemného poznávání. Naopak pokud ho odhodíte doleva je téměř navěky v zapomnění a už ho nemusíte vidět. Nebudu lhát, jde o celkem návykovou činnost.

Je tu tak rozmanitý výběr, až jsem byla rozčarovaná. Narazila jsem na polonahého muže, který má nutkavou potřebu na pěti po sobě jdoucích fotkách vystavovat své břišní svaly. Podnikatele, který se pyšnil tučným kontem a tím, že je moc zaneprázdněný, než aby hledal ženu v reálném světě. Malíře s obrovským charismatem, ale jemným sklonem k alkoholismu a dalším návykovým látkám. Rybáře dokumentujícího své úlovky z různých úhlů. Muže, který bez slunečních brýlí pravděpodobně neudělá ani krok. Chlapíka s pampeliškovým věncem na hlavě. Páry hledající třetího na oživení vztahu. Ženy nabízející erotické služby. Několik mých přátel. Třešničkou na dortu byl profil přítele mé sousedky.

Po dni stráveném na Tinderu jsem došla k názoru, že jde o zajímavý způsob seznamování. Můžete nezávazně flirtovat. Třeba jako já z pohodlí mého gauče v modré teplákové soupravě a rozčepýřeným drdolem na hlavě. Jako bonus vám používání aplikace zvedne sebevědomí. To neříkám jenom já. To je všeobecně známý fakt.

Pokud se nakonec rozhodnete k tomu, vyrazit se svým Tinder protějškem na schůzku, těžko říct, kam v této době zajít. Jít si sednout na pivo je nemyslitelné, kavárny nefungují, venku začíná mrznout, takže žádné dlouhé procházky nepřicházejí v úvahu. Musíte být kreativní a hlavně opatrní. A hlavně pozor, do jedenácti ať jste doma.

Klíčová slova: Tinder, seznamování, seznamka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.