06.05.2018 19:57


Víno teklo ve Vinohradech proudem

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nadšenci vína se sešli v sobotu na každoroční výstavě vín, která se konala prostorách bývalé školní jídelny Bzenecká v Brně. Návštěvníci zde mohli ochutnat na 644 vzorků vín. Komise složená z laiků i odborníků vína týden před výstavou hodnotila.

Degustace vín na výstavě vín. Foto: Adéla Petřeková

 

Brno –  Celý den, od desíti do sedmi hodin, mohli návštěvníci ochutnávat vína ve společenském sálu bývalé základní školy Bzenecká. Po slavnostním zahájení starostou Brno-Vinohrady byly předány ceny vítězům a poté se začalo degustovat. Letos se organizátorům podařilo sesbírat 644 vzorků vín.

Týden před výstavou se bodují vína, kde se sejde degustační komise, která se skládá z větší části z odborníků, ale laici jsou zde také. „Letos jsme v komisi měli sedmdesát čtyři lidí," uvedla Dana Ondrušová z Kulturního, vzdělávacího a informačního centra. Návštěvník si pak podle katalogu vín může vybrat i na základě tohoto hodnocení – čím více bodů víno má, tím lépe bylo hodnoceno. 

Vzorky na hodnocení získávali organizátoři od vinařů.  „Jde hlavně o vinaře z jižní Moravy. Jezdíme za nimi, protože výstav je hodně a vinařům se vzorky už nechtějí dávat,sdělila Ondrušová.

Pro zhruba šest set lidí, kteří přišli na 26. ročník výstavy vín, bylo nachystané občerstvení a k tanci hrál Mužský sbor z Vanenovic. „Normálně na takovách akcích nehrajeme, ale bylo příjemné si zazpívat na koštu," řekl vystupující Jiří Sedláček.

Vstupné nebylo žádné. Návštěvníci si mohli koupit pásku za 150 korun na neomezené koštování, nebo platili formou talonů, jeden byl za pět korun. Ke koupi degustační porce byly potřeba asi tři talony. Organizátoři také připravili památeční skleničku se znakem městské části Brno-Vinohrady.

Klíčová slova: výstava vín, víno, Brno-Vinohrady

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.