12.04.2018 17:03


Vietnamské speciality po tři dny provoní brněnskou Malou Ameriku

Autor: Richard Kuczinský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Celkem šest prodejců vietnamských specialit se návštěvníkům představí na pop-upové akci Ochutnej Vietnam, která zaplní prostory Malé Ameriky od 12. do 14. dubna. Akce se koná již podruhé, premiéru měla na podzim minulého roku. Za nejzajímavějšího hosta organizátoři považují restauraci Hosen Quan Lotus z Prahy, další vietnamské pokrmy pak připraví prodejci z Brna.

Jeden z prodejců na akci Ochutnej Vietnam; Autor: Richard Kuczinský

Brno – Okusit speciality vietnamské kuchyně můžou návštěvníci akce s názvem Ochutnej Vietnam od 12. do 14. dubna v Malé Americe v Brně. Na rozdíl od gastronomických festivalů se na pop-upových akcích představují typicky pokrmy spojené stejnou kuchyní či tematikou. Ve čtvrtek budou vietnamské pokrmy připravovat tři restaurace, v pátek a soboru se jejich počet rozroste na celkových pět. Hlavním hostem je restaurace Hosen Quan Lotus z pražské tržnice Sapa.

Akce tohoto typu se v Malé Americe koná již poněkolikáté. „Pop-up je v sezóně pravidelný, téma Vietnam pak organizujeme dvakrát ročně. Premiéru měl na podzim, nyní je tedy druhý v pořadí,“ uvedla organizátorka akce Dana Drásalová. Během tří dnů své speciality nabídne celkem šest podniků. „Cílem je představit různé vietnamské restaurace co nejširšímu publiku,“ doplnila Drásalová.

Organizátoři předpokládadají, že návštěvníky nejvíce přiláká restaurace Ho Sen Quan Lotus z pražské Sapy. Ta nabídne vietnamské závitky, nudle či desert složený z exotického ovoce. „Akce se účastníme hlavně z důvodu prezentace naší restaurace, která nabízí převážně gastronomii severního Vietnamu,“ popsala Thuy Dung Nguyenová z pražské restaurace.

Motivem k prezentaci je u většiny restaurací snaha zviditelnit svůj podnik a získat si nové zákazníky. „Pop-upová akce je skvělý způsob, jak představit naši nově vznikající restauraci. Zároveň ale chceme milovníkům vietnamské kuchyně přinést její trošku jiný styl, který vytváří naše vietnamská kuchařka původem z Kalifornie,“ řekl Martin Kochan z Hue Angelenos, kde se na rozdíl od většiny českých restaurací specializují na kuchyni středního a jižního Vietnamu.

Podobné gastronomické akce se v Brně shledávají s velkou oblibou, pravidelnou účastnicí je také studentka Dominika Pirklová. „Akce Ochutnej Vietnam už jsem se jednou zúčastnila a byla jsem nadšená. Typická hudba, příjemní lidé, vzduch plný neznámých vůní a všude kolem lákavě naservírované dobroty. Těším se, že letos ochutnám zase něco nového,“ popsala Pirklová.

Akce probíhá v krytých prostorech Malé Ameriky nedaleko brněnského Hlavního nádraží od čtvrtku 12. dubna do soboty 14. dubna vždy od 11 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

Klíčová slova: Ochutnej Vietnam, speciality

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.