03.03.2018 20:22


Veganství a paleo dieta mají hodně společného, vysvětluje Martin Binder z brněnské restaurace Má hostina

Autor: Veronika Sodomová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vědomé stravování. I takto jednoduše by se dalo popsat jídlo servírované v netradiční brněnské restauraci pojmenované Má hostina. Založili ji bratři Pavel a Martin Binderovi, kteří chtěli nabízet takové jídlo, po kterém bude jejich návštěvníkům dobře. A tak se nechali ovlivnit dvěma na první pohled protichůdnými způsoby stravování, kterými jsou veganství a paleo dieta. Pavel jídla připravuje a Martin servíruje na adrese Štefánikova 78.

Martin Binder za barem restaurace Má hostina, FOTO: Veronika Sodomová

Brno – Spoluzakladatel netradiční restaurace Má Hostina Martin Binder mě vítá hned u vstupu svým širokým úsměvem a nabízí mi kávu. Z představy cappuccina s cukrem mě ale rychle vytrhuje. „Kávu tu máme jen filtrovanou a nepodáváme k ní mléko ani cukr. Říkám to všem hned na začátku. I když někdy tu máme jako alternativu datlový sirup a kokosové mléko,“ upozorňuje mě Martin. Objednávám si tedy černou hořkou kávu, sedám si ke stolu a své zraky upírám na velkou popsanou tabuli.

Tu mi Martin vzápětí vysvětluje: „Vždy tu máme na výběr mezi dvěma jídly a nabídka se každý den mění. Prostřední část tabule vždy znázorňuje společný základ a je na každém, jestli si zvolí vegan nebo paleo verzi. K tomu máme ještě zdarma polévku, kterou si host může dát i samostatně. Máme ji tu připravenou ve velkém hrnci u baru a každý si může nabrat. Takže když někdo přijde a chce jenom polévku, tak nám dá třeba dvacet korun a nabere si.“

Veganská strava je rostlinná strava, která nezahrnuje žádné živočišné produkty. Vyhýbá se tedy především masu, vejcím a mléku. Mléko nezahrnuje ani tzv. paleo dieta. Ta vychází z toho, co jedli naši předkové v paleolitu, kdy se jejich jídelníček skládal z toho, co si ulovili nebo nasbírali. V jejich stravě se nevyskytoval kromě mléka ani lepek, který s sebou přinesla až neolitická revoluce a masové pěstování obilovin. Tato dieta navíc neobsahuje ani přidaný cukr. Ten si tělo dokáže získat i z ovoce, zeleniny nebo tučného masa.

„Podle mě je paleo asi nejlepší dieta, protože je přirozená a člověk se nemusí ani moc omezovat. Beru to tak, že třeba rohlík se šunkou mi chutná, ale devadesát procent tam tvoří ten rohlík, který je vlastně jen hmota, co strašně zalepuje organismus,“ vysvětluje stále se usmívající Martin, který se touto dietou pravidelně nestravuje, ale má zkušenosti s takzvanou Whole30 výzvou, tedy třicetidenním programem zahrnujícím pouze paleo stravu bez čehokoliv sladkého a alkoholu. Navíc se v ní jí jen třikrát denně a člověk je podle Martina během ní i po ní plný energie.

„Veganství a paleo dieta mají hodně společného,“ říká dál Martin. A brzy se ukazuje proč. Mléko totiž nemůže být ani v jedné z nich a v obou tvoří důležitou součást zelenina. Navíc se i veganský způsob stravování obejde bez lepku. „My tady lepek nepoužíváme vůbec, není tedy ani ve veganských jídlech. Veganům to ale nevadí, dokonce jim nevadí ani to, že ve stejné kuchyni, ve které připravujeme jejich jídlo, vaříme taky maso. Tedy alespoň těm, kteří chodí k nám. Asi nejsou tolik ortodoxní. Je ale pravda, že sem víc návštěvníků chodí na maso, je to asi tím, že prostě maso jí víc lidí,“ uvažuje Martin a prohrabuje si u toho své husté hnědé vlasy.

Své nejčastější zákazníky Martin popisuje jako příjemně naladěné, svobodomyslné lidi od osmnácti do dvaceti osmi let. „Chodí k nám ale i starší lidé, protože mají poblíž firmy a je pro ně příjemné chodit na jídlo někam, kde se menu každý den mění a taky je pro jejich tělo určitě příjemnější jíst naše jídlo než meníčka s hranolkama. To ale neznamená, že bych byl nějak výhradně proti nabídkám klasických restaurací. Mně to taky chutná, směje se srdečně Martin.

Občas však do Mé hostiny zavítají i jedinci, kteří nemají úplně otevřenou mysl a nejsou alternativnímu stravování příliš nakloněni. Jsou mezi nimi i štamgasti z hospody, kterou Má Hostina na adrese Štefanikova 78 vystřídala. „Bývala tady hospoda tak páté cenové kategorie, řekl bych. Bylo tady po ní strašně zakouřeno. Strašně dlouho jsme tu museli větrat. Kouře jsme se ale zbavili snadněji než původní klientely. Což byl z počátku trochu problém, protože jsme to tu otevřeli záměrně jako místo, kde se lidi nebudou opíjet a budou odcházet s dobrým pocitem. Takže jsme museli zrušit výčep a bývalým štamgastům vysvětlujeme, že to tu teď chodí jinak.“

I mezi ostatními návštěvníky se ale Martin musí někdy potýkat s nepochopením. „Minulý týden například přišla paní a ptala se, co tu máme, tak jsem jí to všechno popisoval, a když jsem přišel k tomu, že nepoužíváme lepek, zarazila mě a řekla mi, že to jí nebude chutnat. Nebo se taky lidi občas ptají, jestli tu máme normální jídlo, což se mi zdá opravdu vtipné, protože normálnější jídlo než tohle vlastně neexistuje. V klasické české společnosti je stále za normální jídlo pokládán spíše smažený sýr nebo svíčková,“ povzdechuje si zamyšleně Martin. Rychle se ale vrací do reality, musí totiž obsloužit hosty.

Ukázka nabídky restaurace Má hostina, FOTO: Veronika Sodomová

Klíčová slova: paleo, vegan, restaurace, Brno, Martin Binder, Pavel Binder

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.