12.04.2019 11:14


Večer prožitý u brněnských kontejnerů

Autor: Jolanta Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

V Brně se nachází několik supermarketů, v jejichž zázemí jsou volně dostupné kontejnery s jídlem vyřazeným z prodeje. Každý může přijít a najít si v rámci možností kvalitní jídlo zcela zadarmo, které alespoň nepříjde vniveč. Převážně zelenina končící v popelnicích je totiž mnohdy v dobrém stavu a stále použitelná. 

Supermarket těsně před uzavřením

Kontejnerování neboli český výraz pro anglický dumpster diving je rozšířené téměř po celém světě. Popularitě se těší hlavně v zemích s vyšší nákupní cenou potravin jako jsou Island nebo Norsko. „Když jsme byli se spolužáky na Islandu, prolézali jsme popelnice a našli třeba lososa v perfektním stavu. Jako studenti jsme neměli moc peněz a takhle jsme získali dobré jídlo zadarmo," popisuje své zkušenosti s vybíráním supermarketových kontejnerů na Islandu Tomáš Purket. 

Česko bylo dříve rájem kontejnerování. Když se ale dumpster diving dostal do širšího podvědomí společnosti, stal se obtížnějším. Popelnice jsou častěji zamykány nebo schovány za ploty. I tak se ale najde pár výjimek. „Brno je v tomhle fajn. Na popelnice se sice nedá spoléhat, ale už několikrát mě takto zachránily kontejnery, když bylo těsně před výplatou," líčí Adéla (příjmení si nepřála zveřejnit). 

Krátce před devátou přicházíme s Adélou k prvnímu supermarketu. Zavírá v devět, takže usedáme na přilehlou zídku a čekáme. Chvíli po deváté se otevírají velké plechové dveře a jeden z prodavačů vyváží velkou popelnici. Když za sebou dveře zavře, vyrážíme prozkoumat její obsah. Pod vrstvou papírových obalů nacházíme několik sáčků s chlebem, který je, jak po bližším ohledání zjišťujeme, plesnivý. Více bohužel kontejner nenabízí. 

S uklidněním, že nemám ztrácet naději se spolu vydáváme k dalšímu obchodu. K němu přijíždíme ve 21:47, zavírá v deset, znovu čekáme. Ani několik minut po desáté zaměstnanci neodcházejí. Rozhodneme se tedy riskovat odhalení a otevíráme první popelnici. První, co vidíme jsou zase papírové obaly. Když je ale odhrneme, spatříme pod nimi několik pytlů brambor, ledové saláty, mrkve a dokonce avokáda. Z rad na webu vím, že je důležité nebrat více, než kolik může člověk sníst, takže bereme od každého druhu po jednom a tiše se vytrácíme. 

S batohy plnými po okraj docházíme domů a kontrolujeme zeleninu. Při přehlédnutí menších bouchanců nebo povadnutí je zelenina prakticky bez chyby a vyhozena zbytečně. Po zpracování zeleniny vyhledávám mapu volných kontejnerů v Brně a plánuji, kam se vydám příště, a jaké úlovky si přinesu.

Klíčová slova: dumpster diving, kontejnerování, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.