18.03.2020 12:19


Ve Zlínském kraji mohou lidé od zítřka na veřejnost pouze s rouškou

Autor: Denisa Burešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vláda schválila povinné nošení roušek na veřejnosti. Opatření má platit od půlnoci. Některé kraje ale toto pravidlo zavádějí už během středy, například v Praze a Olomouckém kraji už v poledne.

Nosit roušku nebo jinou ochranu úst bude ve Zlínském kraji povinné. Zdroj: Pixabay

Zlín – Od půlnoci z dneška na čtvrtek až do odvolání začíná ve Zlínském kraji platit nařízení nosit roušky nebo jiné ochranné pomůcky dýchacích cest jako jsou respirátory, šátky, šály nebo jiné pomůcky na místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než dva metry. 

Důvodem k vyhlášení tohoto nařízení je podle hejtmana ohrožení zdraví obyvatelstva v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na území České republiky.

"Otázkou zavedení povinných roušek či jiné ochrany nosu a úst ve Starém Městě jsme se chtěli zabývat na dnešní radě města. Původně jsme měli dvě varianty, dobrovolnou a příkazovou. Hejtman Čunek to ale vyřešil za nás," vyjádřil se starosta Starého Města Josef Bazala.

"V dané situaci je to celkem na místě. Osobně si ale myslím, že mělo být podobné nařízení zavedeno už dřív," komentovala nové nařízení studentka Veronika Čejková ze Starého Města.

Za nedodržení nařízení hrozí lidem pokuta až dvacet tisíc korun.

Ve stejný čas začne platit povinnost nosit ochranu úst a obličeje i v Brně. V Karlovarském kraji platí omezení od dnešního dopoledne v půl jedenácté. Pardubický kraj opatření vyhlásí během dneška. V Olomouckém kraji a v Praze nové pravidlo platí už od středečního poledne. V Královéhradeckém kraji stejné opatření platí od dnešního poledne.

Klíčová slova: Zlínský kraj, nařízení, roušky, aktuálně, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.