16.10.2014 00:02


Ve Vetešárně prodávají obrazy, psí boudu nebo umělou nohu

Autor: Tereza Ondráčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Garážový výprodej na Husovické vznikl jako nenápadná facebooková událost. Dnes do tohoto neobvyklého obchodu zavítá na několik desítek návštěvníků denně. Prodává se tam široký výběr předmětů od jídelních servisů přes gramofonové desky až po psací stroje. 

Brno – Vetešárna se dá popsat jako obrovský sklad plný myslitelných i nemyslitelných věcí. Vybere si mezi nimi každý, kdo zařizuje byt, shání neobvyklý dárek nebo si jen libuje ve zvláštnostech. Vánoční ozdoby, obrazy, knihy, staré fotografie, hrníčky, skleničky, lustry, hudební nástroje a spousta dalších předmětů, to vše ve vetešárně najdete.

Prodej organizuje pan Pavel, který si nepřál uvádět celé své jméno. Jeho vášní je obchodování se starožitnostmi. Jeho sbírka byla tak veliká, že se rozhodl ukázat ji veřejnosti. „Můj koníček mi trochu přerostl přes hlavu. Už jsem věci neměl kam dávat, proto jsem se rozhodl, že otevřu tuhle Tutanchamonovu hrobku.“ Kdokoliv má možnost přijít, vybrat si zajímavý kousek a potom s ním smlouvat o ceně.

Celá akce se těší velkému zájmu zejména mezi studenty. „Hned při vstupu je cítit ta typická vůně starých předmětů. Spousta veteše se doslova válí po podlaze a jen čeká na toho, kdo ji objeví. Připadal jsem si trošku jako v komnatě nejvyšší potřeby, daly by se tam strávit hodiny a hodiny,“ řekl Jaroslav Chmelař. Domů si odnesl obraz a klobouk a plánuje se do Vetešárny vrátit. 

Klíčová slova: vetešárna, obchod, staré předměty, starožitnosti, Husovická

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.