08.03.2016 14:10


Ve středu začne veletrh Věda Výzkum Inovace

Autor: Katarína Halásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ve středu na brněnském výstavišti začne veletrh Věda Výzkum Inovace. Veletrh má za cíl propojení výzkumné sféry s podnikatelským prostředím. První den veletrhu bude věnován slavnostnímu otevření, které bude přístupné pouze vystavovatelům, pozvaným hostům a vážným zájemcům. Pro širokou veřejnost bude akce otevřená od 10. března.    

Autor: Veletrh Věda Výzkum Inovace

Brno – Na veletrhu Věda Výzkum Inovace se představí vědecké týmy, inovační firmy, samostatní výzkumníci, vysoké školy, vědecké parky a další organizace, aby předvedli svou práci. Návštěvníci uvidí projekty a inovace z oblasti technických věd, vědy o neživé přírodě, lékařské a biologické vědy, společenské a humanitní vědy a zemědělské a biologicko-environmentální vědy. Jedná se o první ročník veletrhu.

Veletrh nabízí i doprovodný program. Zájemci si mohou vybrat z konferencí zaměřených na dotační programy v oblasti vědy, výzkumu a inovace, odborných vědeckých konferencí, networkingového meeting pointu a dalšího programu.

Veletrh by měl přiblížit vědu široké veřejnosti. Jedná se o novou platfomu zaměřenou na vědu, výzkum a inovaci. Na akci se budou moci návštěvníci setkat s odborníky z různých vědeckých oborů.

„První den se účastníci mohou těšit na slavností zahájení s účastí významných osobností a bohatý doprovodný program. Od sedmi hodin večer bude probíhat ve VIDA! tříhodinová noční science show. Druhý den se mohou opět těšit na bohatý doprovodný program, navíc ve čtvrtek probíhá odborná vědecká konference,“ vyjádřila se koordinátorka doprovodných programů Ivana Konečná. „Třetí den bude již pouze doprovodný program,“ dodala. 

Pro studenty bude cena vstupenky 50 korun, obyčejná vstupenka bude stát 100 korun. Zájemci o slavnostní otevření si mohou zakoupit vstupenku za 1200 korun. 

Klíčová slova: veletrh, věda, výzkum, inovace, Brněnské výstaviště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.