22.11.2010 23:14


Vánoční trhy zaplní centrum Brna

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mnozí už si bez nich Vánoce v Brně ani nedovedou představit. Dřevěné budky, stánky s občerstvením a tradiční vánoční strom po roce opět obsadí brněnské centrum. Ve čtvrtek 26. listopadu totiž začínají vánoční trhy.

BRNO - Ti, kteří po šestadvacátém zavítají do Brna, si dokonce budou moci vybrat mezi dvěma trhy. Těmi na náměstí Svobody, které organizuje magistrát a „Vánoci na Zelňáku“, které organizuje městská část Brno-město. Podle mluvčí Brněnského kulturního centra Jany Fantové tak vznikne přirozená trasa pro návštěvníky. „Tím pádem si oba trhy nebudou konkurovat,“ ujišťuje Fantová.

Definitivní konec je podle Fantové také s nevkusnými stánky s oblečením a vůbec se vším nevánočním artiklem. „Sortiment stánků je vybírán velmi pečlivě tak, aby korespondoval s atmosférou Vánoc,“ uvedla Fantová. Podobně na Zelném trhu se návštěvníci setkají spíše se stánky s řemeslnou výrobou nebo s občerstvením. „Řemeslníci dostanou velmi velký prostor,“ uvedl starosta městské části Brno – střed Libor Šťástka.

Na obou náměstích bude k vidění i bohatý kulturní program, který je naplánován na každý den odpoledne, kromě víkendů, kdy bude začínat už v dopoledních hodinách. Zahájení trhů na Náměstí Svobody je naplánováno na půl pátou odpoledne, na Zelném trhu o hodinu a půl později. „Úmyslně přímo navazujeme na rozsvěcení stromu na Náměstí svobody, aby si lidé mohli užít více zážitků,“ doplnil Šťástka.

Vánoční trhy na Náměstí Svobody však mají jeden nepříjemný problém. Tramvaje přes náměstí nepřestanou jezdit ani v době konání trhů. „Pokoušeli jsme se alespoň o vyloučení dopravy v době odpoledního kulturního programu, ale kvůli rekonstrukci Joštovy ulice to nebylo možné,“ vysvětlila Jana Fantová. Podle ní se však alespoň podařilo vyloučit dopravu v době zahájení trhů.

Na Vánoční trhy se půjde podívat i studentka Daniela Bartoníková, která s projížděním hromadné dopravy nemá problém. „I loni jezdily tramvaje vždy pomalu, myslím, že se není čeho bát,“ říká. Podle ní bude hlavní atrakce rozsvícení vánočního stromu a dodává zajímavou myšlenku: „Zajímalo by mě, jestli budou nazdobené i ty nové hodiny.“ Vše se dozví 26. listopadu o půl páté večer.

Klíčová slova: trhy, Vánoce, Brno, náměstí Svobody, Zelný trh

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.