28.11.2015 23:36


Vánoční historický bazar – netradiční nakupování v Moravském zemském muzeu

Autor: Havelková Lenka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kabelky po babičce, starožitné knihy či obrazy z první republiky zaplnily prostory Ditrichštejnského paláce. Tato barokní stavba, která je jednou z hlavních dominant Zelného trhu v Brně, hostila pátý ročník Vánočního historického bazaru. Výtěžek z akce je určen na rekonstrukci opony kočovného loutkového divadla, která je součástí sbírky Moravského zemského muzea.

Brno   Vánoční historický bazar se konal v sobotu 28. listopadu v Brně. V sále Moravského zemského muzea v Ditrichštejnském paláci byly k prodeji historické předměty, které jsou starší než dvacet let. Porcelán, šperky či obrazy si dnes mohli Brňané zakoupit od 10 do 15 hodin. 

Barokní sál Ditrichštejnského paláce sloužil dnes nákupům.

I když organizátoři plánovali použít výtěžek z akce na rekonstrukci opony loutkového divadla, vysbírané peníze na tento účel stačit nebudou. „Kompletní rekonstrukce opony by měla stát kolem 48 tisíc. Vánoční historický bazar je jednou z mnoha akcí, které na její obnovu pořádáme,“ řekla vedoucí marketingového oddělení Eva Pánková.

Přestože se bazar konal pouze jeden den, zájem byl podle dobrovolnice Jany Jakubcové velký. „Nejvíce se líbily šperky, staré knihy a pohlednice. Obrovský zájem byl se také o staré fotoaparáty, jejichž cena byla vzhledem k účelům akce poměrně nízká. Například funkční zrcadlovka značky Flexaret tak vyšla zájemce v rozmezí od 900 do 1200 korun," vysvětlila dobrovolnice.

„Koupil jsem si starý psací stroj za tři stovky. Myslel jsem si, že za takovou cenu nemůže být funkční, ale dá se na něm krásně psát," vyjádřil radost z nákupu jeden z návštěvníků Štepán Hromec.

Součástí bazaru byla také přehlídka řemeslných výrobků. V nabídce byla například ručně šitá trička značky Gypsy mama, která propojuje tradiční romskou módu se současným pouličním stylem. „Restart je sociální podnik s tréninkovým zaměstnáním pro mladé lidi z Brna. Nabízíme více značek českých a slovenských nezávislých designérů," vysvětila koordinátorka podniku Pavla Bednáriková.

Klíčová slova: vánoční bazar, Moravské zemské muzeum, Zelný trh, Districhštejnský palác

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.