01.04.2019 19:45


V Zoo Lešná bude od dubna k vidění mládě medvěda pyskatého. Na návštěvníky čekají i další novinky

Autor: Heda Greplová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zoologická zahrada Zlín, známější jako Zoo Lešná, připravila do nové sezóny několik novinek. V letošní sezóně se návštěvníci mohou podívat na několikaměsíční mládě medvěda pyskatého a nově otevřenou prohlídku lešenského zámku, ve kterém je zpřístupněno i druhé podlaží.

Slon v Zoo Zlín / Foto: Heda Greplová

Zlín – V Zoo Lešná letos návštěvníky čeká několik novinek. Od 30. března je zahájena sezóna i v zámku Lešná, ve kterém lze nově navštívit i druhé podlaží s otevřenou pracovnou hraběte Josefa Karla Seilerna, který položil základy lešenskému přírodovědnému muzeu a dnešní zoologické zahradě. V zoo se také narodilo několik mláďat včetně medvěda pyskatého a čápa sedlatého.

Zámek Lešná je pro veřejnost otevřen od roku 2011. Letos je v něm přichystaná i pátrací hra pro děti - Zámecká šifra, kde děti pomocí indicií hledají klíč, který je ze zámku pustí zpět do zahrady.

Zoo dokončuje výstavbu první části výběhu pro slony, který již bude v průběhu roku přístupný. „Chystáme i nové expozice pro mravenečníky a v rámci programu na záchranu supů jsme poslali naše supy na reintrodukci (Vysazení jakéhokoli taxonu do místa původního výskytu, odkud vymizel nebo byl vyhuben - pozn.red.),“ vysvětluje ošetřovatelka Sára Palová.

Návštěvníci se letošní jaro mohou podívat i na několik nových přírůstků. Sameček medvěda pyskatého se narodil již v prosinci 2018. Zatím je s matkou medvědicí Saraswathi v ubikaci, kde roste a seznamuje se s okolím. Na procházku ve volném výběhu ho ošetřovatelé pustí koncem dubna. „Z mláděte máme velkou radost. Za poslední rok je to jediné odchované mládě medvěda pyskatého v evropských zoo,“ dodává Palová.

V zoo se v současné době nachází na 226 druhů zvířat. Procházka areálem trvá průměrně čtyři hodiny. „Do Lešné jsem jezdila už jako malá. Za ta léta je to tady rok od roku pěknější,“ sdělila návštěvnice Kateřina Škrabánková.

Klíčová slova: Zoo, medvěd, mládě, Zlín, zahrada, zámek

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.