18.04.2018 12:31


V Pisárkách se cyklisté projedou na nově upravených trasách

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lepší zážitek z jízdy na horských kolech má zajistit investice města vrcholovým i rekreačním cyklistům. Zalesněnou část sportovního areálu za Antroposem pokryjí nové trasy pro horská kola. Rada města Brna doporučila investiční dotaci úprav ke schválení zastupitelstvu.

 

Logo společnosti Lesy města Brna

Brno – Nové nebo upravené cyklotrasy vzniknou v oblasti lemované z jedné strany řekou Svratkou, z druhé potokem Čertík a ulicí Pisáreckou. Trasy budou dlouhé 3,5 kilometru s převýšením 190 metrů. „V této oblasti je řada stezek, které cyklisté využívají. My bychom to chtěli podpořit vytvořením kvalitních a zajištěných tras, které budou bezpečné pro pěší i cyklisty," vyslovil přání primátor města Brna Petr Vokřál.

Mimo zvýšení atraktivity a modernizaci sportovního areálu jde podle radních i o bezpečnost. „Z kapacitních a bezpečnostích důvodů jsme rozhodli, že Lesy města Brna zajistí, aby areál mohl být plně využíván nejen závodníky, ale i širokou veřejností," komentoval záměry města náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander.

Náklady na renovaci i vznik nových tras většinově pokryje dotace města Brna městské společnosti Lesy města Brna ve výši 4 milionů korun. Zbývající 1,5 milionu uhradí právě společnost. Investiční dotaci ještě musí schválit zastupitelstvo města.

Za tyto peníze vzniknou nové trasy, stejně jako divácká infrastruktura. Obojí by se mělo budovat postupem, který je citlivý k životnímu prostředí. „Tratě budou odborně upraveny způsobem, který zamezí erozi lesní půdy a poškozování stromů," potvrdil Ander.

Záměry s pisáreckou zelení jsou přitom dlouhodobé. „Již před několika lety se předsednictvo města Brna domluvilo, že tento prostor bude sloužit jako přírodně sportovní prostor a bude umožňovat jízdu na horských kolech,“ uvedl Ander.

Klíčová slova: cyklistika, Brno, Pisárky, horská kola, relax

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.